لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۷

هنر فردا، فصلنامه ای برای هنر جهانی


هنر فردا، فصلنامه ای برای هنر جهانی
هنر فردا، فصلنامه ای برای هنر جهانی

خبرگزاریها از تهران گزارش کرده اند: در آستانه از سرگیری مذاکرات جمهوری اسلامی و قدرتهای جهانی بر سر موضوع هسته ای ایران، گروهی از هنرمندان ایرانی بنیادی جهانی به نام «هنر فردا» را پی ریزی کرده اند تا دریچه گفتگویی میان هنرمندان ایران با جهان فراهم آید.

این گروه از هنرمندان ایرانی که در یکی از تالارهای هتل اوین تهران با رسانه ها گفتگو می کردند از دومین شماره فصلنامه هنری «هنر فردا» رونمایی کردند.

هنرمندانی همچون: پرویز کلانتری، مسعود عربشاهی، صادق جباری، سمیع آذر، پری یوش گنجی، کورش شیشه گران، رضا کیانیان و گروهی از مدیران نگارخانه های تهران از جمله شرکت کنندگان در این گردهمایی بودند.

عليرضا سميع‌آذر- عضو شورای نويسندگان فصلنامه «هنر فردا» اعلام کرد: «بنياد بين‌المللي «هنر فردا» با هدف معرفی هنر معاصر ايران و نيز هنر پيشروی منطقه راه‌اندازی خواهد شد.

سميع آذر از توزيع فصلنامه «هنر فردا» در سطح بين‌المللی خبر داد و گفت: اکنون در کتابفروشی موزه ژرژپمپيدو پاریس اين مجله عرضه می‌شود و بزودی موزه مدرن آرت نيويورک نيز اين مجله را عرضه خواهد كرد. در تلاش هستيم بزودی موزه‌ها و گالری‌های معتبر منطقه ،اروپا و آمريکا به اين جمع بپيوندند. اما در داخل کشور تنها قصد داريم مجله را از طريق گالری‌ها و چند کتابفروشی معتبرعرضه كنيم.

فصلنامه هنرفردا در دویست و چهار صفحه به دو زبان فارسی و انگليسی و با موضوع «هنر و حافظه جمعی» به عنوان سوژه محوری اين فصل پرداخته است و ده مقاله تحقيقی را دربرمی‌گيرد.

بابک احمدی، حمید سوری، پرویز براتی، همراه با ادوارد لویس اسمیت، شاعر و نویسنده بریتانیایی و کریستیا بولتانسکی عکاس و مجسمه ساز فرانسوی با این شماره ازفصلنامه همکاری کرده اند.

پرونده يک هنرمند نيز در اين شماره به «آيدين آغداشلو» و بررسی آثار او اختصاص دارد.

XS
SM
MD
LG