لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۵

بازداشت و آزادی فرزندان موسوی و کروبی


بعد از آزادی دو دختر میرحسین موسوی از چهره های سرشناس مخالف دولت، منابع خبری در ایران اعلام کردند که محمدحسین کروبی، فرزند مهدی کروبی دیگر چهره سرشناس مخالف دولت هم صبح دوشنبه، ۲۳ بهمن، برای ساعاتی بازداشت بود.

سایت سحام نیوز متعلق به مهدی کروبی این بازداشت را مرتبط با دومین سالگرد بازداشت خانگی رهبران مخالف دولت دانست و نوشت: «مامور امنیتی اقدام به تفتیش و بازرسی منزل فرزند ارشد مهدی کروبی نموده و ضمن بازداشت وی، بخش زیادی از وسایل شخصی خانواده ایشان را با خود بردند.»

به نوشته سحام نیوز، هفت مامور امنیتی با حضور نماینده دادستان، محمدحسین کروبی را بازداشت و به دادسرای اوین جهت بازجویی منتقل کردند.

بعد از اعتراضات به نتایج انتخابات سال ۸۸، تا مدتها مقام های امنیتی قصد بازداشت محمد حسین کروبی را داشتند اما وی مدتی مخفی بود.

به نوشته سایت سحام نیوز، محمدحسین کروبی ساعت پنج عصر روز دوشنبه آزاد شد.

زهرا و نرگس موسوی روز دوشنبه چند ساعت بازداشت و بعد آزاد شدند
زهرا و نرگس موسوی روز دوشنبه چند ساعت بازداشت و بعد آزاد شدند


بازداشت و آزادی فرزند کروبی تنها ساعتی بعد از بازداشت دو دختر موسوی و رهنورد صورت می گیرد. سایت کلمه متعلق به موسوی روز دوشنبه گزارش داد ماموران با مراجعه به منزل زهرا و نرگس موسوی ، آنها را بازداشت کردند. عصر روز دوشنبه، خبرگزاری های دولتی اعلام کردند بازداشت آنها موقت بود و بعد از «پاره ای توضیحات» آزاد شدند.

کوکب موسوی دختر بزرگ موسوی و رهنورد درباره بازداشت خواهرانش گفته بود «خواهرانم بازداشت شده اند تا اختلافات و کشمکش های درون قدرت که اخیرا رخ داده مانند اتفاقات مجلس و یا آخرین نمونه ی آن، روز گذشته در حرم حضرت معصومه که در واقع یک آبروریزی برای حکومت است را لاپوشانی کنند.»

بازداشت و آزادی فرزندان موسوی و کروبی، تنها دو روز قبل از دومین سالگرد بازداشت خانگی رهبران مخالف دولت صورت گرفت. میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد و همچنین مهدی کروبی از ۲۵ بهمن سال ۸۹ در بازداشت خانگی هستند.

با اینکه برای بازداشت آنها روند قضایی طی نشده اما برخی مسولان ، آیت الله خامنه ای را مسوول بازداشت آنها اعلام کرده اند.
XS
SM
MD
LG