لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۱

حسین سلامی فعال صنفی و معلم مازندرانی بازداشت شد


حسین سلامی، از اعضای کانون صنفی معلمان استان مازندران
حسین سلامی، از اعضای کانون صنفی معلمان استان مازندران

«حسین سلامی» فعال صنفی و از معلمان استان مازندران در پی احضار به دادگاه انقلاب ساری و پس از مراجعه به دادگاه بازداشت شد.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی روز چهارشنبه ۸ خرداد گزارش داد که، حسین سلامی از اعضای کانون صنفی معلمان استان مازندران روز سه‌شنبه ۷ خرداد پس از صدور وثیقه از سوی دادیار پرونده برای او و ناتوانی خانواده برای تودیع سند ملکی به عنوان وثیقه در وقت اداری، بازداشت و به بازداشتگاه منتقل شده است.

بنا بر این گزارش در تاریخ ۲۳ اردیبهشت‌ ماه ماموران امنیتی و لباس شخصی پس از مراجعه به منزل حسین سلامی با ارائه حکمی از سوی شعبه دو دادیاری ساری اقدام به تفتیش منزل این فعال صنفی کردند و تعدادی از وسایل شخصی از جمله موبایل، لپ‌تاپ و کامپیوتر را ضبط و او را به پلیس امنیت احضار و مورد بازجویی قرار دادند.

بر اساس اطلاعات موجود، بازجویی صورت گرفته مربوط به حضور در تجمعات و تشویق معلمان دیگر به تحصن بوده؛ این فعال صنفی پس از بازجوئی بدون دریافت هر گونه وثیقه یا کفالتی آزاد و از سوی نهاد امنیتی مربوطه اعلام شده که طی هفته آینده پس از دریافت احضاریه الکترونیکی باید به شعبه مربوطه مراجعه کند.

وزارت خارجه آمریکا چهارشنبه ۱۵ اسفند ۹۷ در حساب توئیتر فارسی خود نوشت: «دنیا صدای معلمان ایرانی را می‌شنود، اما رهبران ایران همچنان بشار اسد، حزب الله، حماس و حوثی‌ها را به مردم خود ترجیح می‌دهند.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG