لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۳

آرنولد شوارتزنگر از یک شرکت روسی برای تولید رباتی شبیه او شکایت کرد


آرنولد شوارتزنگر، بازیگر مشهور آمریکایی، از یک شرکت روسی به دلیل طراحی رباتی به شکل او به دادگاه شکایت کرد.

به گزارش سایت خبری «تی ام زی»، این ربات خدمتکار «روبو-سی» (به انگلیسی: Robo-C) نام دارد و به درخواست مشتریان با چهره‌ ستاره‌های بزرگ، هنرمندان مشهور، یا شخصیت‌های برجسته تولید می‌شوند.

آرنولد شوارتزنگر با این استدلال که این شرکت نمی‌تواند بدون کسب اجازه از چهره او استفاده کند، تقاضای ۱۰ میلیون دلار غرامت کرده است.

شرکت «پروموبوت» در ماه‌های اخیر این ربات را در نمایشگاه‌های جهانی فناوری در کشورهای مختلف نیز به نمایش گذاشت و فروش قابل توجهی داشت.

حساب شرکت «پروموبوت» که در عرضه ربات‌ها فعال است:

به گفته وکیل آرنولد شوارتزنگر، او در ماه ژانویه ضمن اعتراض به این اقدام غیرقانونی، از این شرکت خواست تا سوءاستفاده از چهره موکلش را متوقف کند؛ ولی پروموبوت ربات آرنولد شوارتزنگر را بار دیگر در نمایشگاه اسباب بازی نیویورک به نمایش گذاشت.

این بازیگر ۷۲ ساله علاوه بر تقاضای غرامت، خواستار دریافت سود، مجازات، و جریمه نقدی این شرکت، و پرداخت کلیه هزینه‌های دادرسی شده و از پروموبوت خواسته است از چهره او برای فروش ربات‌های خود استفاده نکند.

این شرکت در گذشته نیز از گفتار آرنولد شوارتزنگر در تولید یکی از محصولات انیمیشنی خود استفاده کرده بود که به یک دعوای حقوقی طولانی و ۴۷ میلیون دلاری منجر شد.

«روبو-سی» با توجه به آپشن‌های درخواستی مشتریان بین ۲۰ تا ۵۰ هزار دلار قیمت دارد و به گفته این شرکت قادر به نمایش بیش از ۶۰۰ حالت یا چهره مختلف است.

توانایی و قابلیت‌ ربات‌ها در زمینه‌های گوناگون، باعث محبوبیت زیاد این محصول شده است و به عقیده بسیاری کارشناسان، نقش مهمی در زندگی آینده انسان خواهد داشت.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG