لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۴

ارتش اسرائيل می‌گوید در خانه تفریحی یحیی سنوار «سلاح و تونل» کشف کرده است


 یحیی سنوار، رهبر گروه حماس در غزه. آرشیو
یحیی سنوار، رهبر گروه حماس در غزه. آرشیو

ارتش اسرائیل می گوید نیروهایش به دفاتر فرمانده گردان خان‌یونس حماس و خانه‌های تفریحی تعدادی از فرماندهان ارشد حماس از جمله یحیی سنوار، رهبر گروه حماس در غزه، یورش بردند.

به گزارش تایمز اسرائيل، فرمانده تیپ ۷ زرهی ارتش اسرائيل، سرهنگ الاد تزوری، گفت نیروهایش همچنین در حال درگیری با حماس در منطقه خان‌یونس هستند.

او گفت این تیپ همچنین به یک میدان اصلی در حومه خان‌یونس رسیده است.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای گفت در عملیات جاری نیروهای تیپ زرهی «بسیاری از تروریست‌ها» را کشتند، از جمله برخی از آنها که با گلوله‌های تانک هدف قرار گرفتند.

ارتش اسرائیل افزود نیروها همچنین حدود ۳۰ چاه تونل را کشف کردند، به ده‌ها سایت پرتاب موشک ضد تانک و پست‌های دیده‌بانی حمله کردند و تسلیحات عوامل حماس به همراه مواد اطلاعاتی را توقیف کردند.

سرهنگ تزوری گف در خانه‌های ییلاقی مقامات ارشد حماس سلاح پیدا شد و «ما در اینجا تعداد زیادی چاه تونل را می‌بینیم، هنوز با دشمن مواجه می‌شویم اما در حال بدست آوردن کنترل عملیاتی منطقه هستیم.»

ارتش اسرائیل می‌گوید، همراه با دفاتر فرمانده گردان خان یونس و خانه‌های ییلاقی فرماندهان ارشد حماس، نیروهای ارتش به یک پاسگاه متعلق به گردان دیرالبلح گروه حماس حمله کردند و مواد اطلاعاتی را به دست آوردند.

پس از حمله ۱۵ مهر حماس به اسرائيل و کشتن حدود ۱۲۰۰ نفر و و گروگان گرفتن حدود۲۴۰ نفر، ارتش اسرائيل حمله به غزه با هدف از بین بردن حماس در آن منطقه را آغاز کرد.

حماس که مورد حمایت جمهوری اسلامی است، از سوی شماری از کشورها از جمله آمریکا به عنوان گروهی تروریستی شناسایی شده است.

XS
SM
MD
LG