لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۹

درگیری در ایروان ۶۰ نفر را راهی بیمارستان کرد


پلیس ضد شورش در ایروان روز شنبه برای پراکنده کردن تظاهرات چند هزار نفره در خیابانهای این شهر از نارنجک های بیهوش کننده و باتوم و گاز اشک آور استفاده کرد.

پلیس در جریان تظاهرات بیش از چهار هزار معترض ۱۶۵ نفر را دستگیر کرد.

تظاهرات در پایتخت ارمنستان از شب گذشته آغاز شد و به گزارش خبرگزاری فرانسه ۶۰ نفر به علت سوختگی و شکستگی در این برخوردها به بیمارستان رفته اند.

خیابانهای ایروان در روزهای اخیر شاهد تظاهرات و درگیریهایی در حمایت از یک گروه نظامی حدود ۳۰ نفره است که از دو هفته پیش، به دنبال حمله به یک ایستگاه پلیس و کشتن یک افسر پلیس، شماری از افراد پلیس را گروگان گرفتند و آن جا را تصرف کردند.

آنان خواهان آزادی یکی از چهره های اپوزیسیون هستند که در زندان بسر می برد.

این گروه خواستار آزادی ژیرایر سفیلیان، سیاستمدار مخالف دولت هستند و می گویند رئیس‌جمهوری این کشور باید از قدرت برکنار شود.

بر اثر تیراندازی های متقابل میان این گروه مسلح و پلیس تاکنون هشت تن از مردان مسلح مجروح شده اند که شش تن از آنها در بیمارستان بستری شده و دو تن دیگر در ایستگاه پلیس تحت مراقبت قرار دارند.

در حالی که گروگانگیری در مقر پلیس در شهر ایروان همچنان ادامه دارد، پلیس ارمنستان هم با تظاهرکنندگان طرفدار گروگان گیران به زد و خورد پرداخت. روز گذشته در جریان درگیری بیش از ۴ هزار مکعترضان علیه دولت در شهر ایروان با نیروهای پلیس، ۱۶۵ نفر دستگیر شدند. پلیس در این درگیری برای متفرق کردن تظاهرکنندگان از باتوم و گاز اشک آور استفاده کرد. یک شنبه د

در حمله مجدد نیروهای پلیس به گروگان گیران که امروز اتفاق افتاد، سه گروگان گیر زخمی شدند. به گفته یک مقام پلیس که به دلیل سلسله مراتب اداری نخواست نامش فاش شود، تک تیراندازهای پلیس در این حمله سه گروگان گیر را از ناحیه پا مورد هدف قرار داده اند.

XS
SM
MD
LG