لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۳

کشته شدن چند مامور پلیس ایران در درگیری با دزدان مسلح


درگیری ماموران پلیس ایران با دزدان مسلح منجر به کشته شدن ۵ نفر از جمله ۳ مامور پلیس شد.
عبدالرضا آقاخانی، فرمانده انتظامی اصفهان، روز یکشنبه هفتم دی ماه به خبرنگاران گفت که دزدان مسلح شامگاه روز شنبه در چند نوبت درگیری مسلحانه با نیروهای پلیس، ۳ پلیس و دو نفر از ساکنان محلی را به قتل رساندند. به گفته او جانشین فرمانده پلیس شهر گلپایگان نیز در میان کشته‌شدگان بوده است. این درگیری‌ها ۶ زخمی نیز به جای گذاشت.
مردان مسلح در شهر خمین در جنوب استان مرکزی و مرز استانهای اصفهان و لرستان، به سمت پلیس شلیک کردند.

آنگونه که فرمانده انتظامی استان اصفهان، توضیح داده است، دزدان که سوار بر یک خودروی تیبا سفید بودند، بار دیگر و به دنبال دستور ایست ماموران یک پاسگاه انتظامی محلی، به سمت پلیس تیراندازی کردند که این حمله یک کشته و ۳ مجروح به جای گذاشت.
مسیر حرکت آنها سپس به سمت گلپایگان در شرق استان اصفهان تغییر کرد. در آنجا جانشین فرمانده انتظامی این شهر به همراه دو تیم از آگاهی و پلیس راهور طرح مهار را برای مقابله با این چهار دزد مسلح به اجرا گذاشته بودند. دزدان با آغاز دوباره درگیری با پلیس در میدان معلم شهر گلپایگان، ماموران را به رگبار بستند. این درگیری در نهایت منجر به کشته شدن دو پلیس از جمله جانشین فرمانده پلیس گلپایگان و همچنین زخمی شدن سه مامور دیگر شد.
به گفته فرمانده پلیس استان اصفهان، یکی از دزدان نیز در این درگیری کشته شد و سه نفر باقی مانده خودروی خود را رها کرده و یک پژو ۴۰۵ را دزدیدند و از صحنه گریختند.

برخی منابع خبری، خودروی پژوی دزدیده شده را متعلق به جانشین فرمانده پلیس گلپایگان می دانند که دزدان آن را با دو قبضه سلاح خود بردند.
پلیس می‌گوید یک وانت نیسان رها شده در مسیر حرکت دزدان شناسایی شده است. راننده این خودرو و فرزند ۱۷ ساله او با گلوله به قتل رسیده‌اند و به نظر پلیس، دزدان اقدام به قتل این دو نفر کرده‌اند.

اگر چه پلیس ایران مهاجمان را «سارقان مسلح» نامیده است اما هنوز هیچ خبر رسمی درباره موضوع سرقت یا اینکه دزدان از کجا سرقت کرده اند، منتشر نشده است.

XS
SM
MD
LG