لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۴۵

مقامات آمریکا با حفظ فاصله همچنان با گروه های مسلح در مرز مکزیک همکاری می کنند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - مقام های مسئول در مرز ایالات متحده و مکزیک حساب خود را از یک گروه غیرنظامی مسلح که خانواده های متقاضی پناهندگی را دستگیر می کنند جدا کرده است، اما «میهن پرستان متحد وفادار به قانون اساسی» هرگز از بیان همکاری شان با ماموران «گارد مرزی» ابایی نداشته اند.

پس از بالا گرفتن انتقادها از فعالیت های این گروه، آن ها این هفته به دلیل زیرپا گذاشتن محدوده مرزی از اردوگاه شان در «پارک سانلند» در نیومکزیکو که حومه ال پاسو محسوب می شود، بیرون رانده شدند. ویدئوهای متعدد در رسانه های اجتماعی مردانی ماسک بر چهره در لباس رزمی را در حال تعقیب مهاجران نشان می دهد که به آن ها دستور می دهند تا سر رسیدن ماموران گارد مرزی تکان نخورند. در این ویدئوها ماموران در حال انتقال مهاجران به بازداشتگاه ها دیده می شوند.

گروه های غیرنظامی مسلح به تناوب در مناطق مرزی دیده می شوند. آن ها در مناطقی گشت می زنند که «گارد مرزی» پاسگاه ندارد. مقام های مسئول ایالات متحده این افراد غیرنظامی را از خود دور نگاه می دارند، ولی به گزارش هایشان در مورد ورود غیرقانونی افراد به کشور پاسخ می دهند.

«اداره گمرک و حفاظت مرزی» که «گارد مرزی» را شامل می شود در توییتر خود اعلام کرد «اقدامات گروه های خصوصی یا سازمان هایی که اجرای قانون را در دست خود می گیرند، تائید یا تصدیق نمی کند».

رئیس پلیس «پارک سانلند» می گوید به گروهی کوچک مستقر در آن جا گفته بود تا زمانی که سعی نکنند کسی را بازداشت کنند یا اسلحه به سمت کسی نشانه بروند می توانند آن جا بمانند.

سه قانونگذار دموکرات از رئیس اف بی آی خواسته اند درباره حضور غیرنظامیان مسلح در آن منطقه و هر گونه کمک مقام های ایالات متحده به آن ها تحقیق کند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG