لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۳

آریانا گرانده از یک فروشگاه مشهور آمریکایی به خاطر استفاده از مدلی شبیه او در آگهی‌‌هایش شکایت کرد


سمت راست: تصویر آریانا گرانده در یک موزیک ویدئو سمت چپ: آگهی فروشگاه
سمت راست: تصویر آریانا گرانده در یک موزیک ویدئو سمت چپ: آگهی فروشگاه

آریانا گرانده، ستاره موسیقی پاپ از فروشگاه آمریکایی «فورِور ۲۱» (تا ابد ۲۱ ساله یا Forever 21​) به دلیل سوءاستفاده تبلیغاتی​ از عکس‌‌هایش و نیز استفاده از مانکنی که بسیار شبیه او است، شکایت کرده است.

این شکایت که به دادگاه فدرال در لس آنجلس ارائه شده است بر تصاویری برگرفته از یکی از موزیک ویدئوهای او که مهمانی در خانه‌‌ای صورتی را نشان می دهد تمرکز کرده است.

این شکایت به تصاویری از صفحه اینستاگرام فروشگاه «فورِور ۲۱»​ که شامل عکس‌‌هایی از این موزیک ویدئو و همچنین استفاده از مدلی که شبیه گرانده در این ویدئو لباس پوشیده است برای تبلیغ محصولاتش اشاره می کند.

در شرح عکس‌‌های تبلیغاتی این فروشگاه از بخش‌هایی از ترانه های آریانا گرانده نیز استفاده شده است.

گفته می شود پس از انتشار ترانه «ممنون، بعدی» آریانا گرانده ، فروشگاه «فورِور ۲۱»​ با مدیر برنامه های او تماس گرفت بلکه بتواند قراردادی تبلیغاتی برای شبکه های اجتماعی با او ببندد اما مبلغ پیشنهادی آنها توسط تیم گرانده رد شد.

در این شکایت عنوان شده که هر پست اینستاگرام آریانا گرانده ۲۶ ساله، قیمتی شش رقمی دارد.

فروشگاه «فورِور ۲۱»​ که با لباسهای مد روز و قیمتهای مناسب خود میان جوانان طرفدار زیاد دارد می گوید دو سال است با شرکت مسئول حق امتیاز گرانده کار می کند تا به توافق برسند و پست‌‌های اینستاگرام را نیز در حمایت از این خواننده موسیقی پاپ منتشر کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG