لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۴

رييس جمهوری آرژانتين مبتلا به سرطان تيروييد نبود


Овечкин и Ковальчук от чистого сердца – детям
Овечкин и Ковальчук от чистого сердца – детям

رييس جمهوری آرژانتين که برای درمان سرطان تيروييد در بوينس آيرس تحت عمل جراحی قرار گرفته است بيمارستان را ترک کرد و پزشکان می گويند او مبتلا به سرطان تيروييد نبود.

روز شنبه سخنگوی دولت آرژانتين اعلام کرد عمل جراحی کريستينا فرناندز با موفقيت انجام شد ولی وی مبتلا به سرطان غده تيروييد، نبوده است.

سخنگوی دولت آرژانتين گفت، بافت شناسی حاکی از وجود غده در تيروييد رييس جمهوری دکترکريستينا فرناندز د کرشنر بود، اما سرطانی بودن آن را رد کرد. به اين دليل، تيم پزشکی، جراحی را کافی دانسته و معتقد است نيازی به تجويز يد راديواکتيو نيست.

اين خبر موجب شادمانی صدها نفر از طرفداران کريستينا فرناندز شد که چندين روز در نزديکی بيمارستانی که رييس جمهوری تحت عمل جراحی تيروييد قرار گرفته بود، اجتماع کرده بودند

سخنگوی دولت آرژانتين افزود: در نتيجه تيم پزشکی اجازه داده است کريستينا فرناندز بيمارستان را ترک کند.

پزشکان خانم فرناندز در ماه دسامبر تيروييد وی را سرطانی تشخيص داده بودند و رييس جمهوری آرژانتين روز ۴ ژانويه - ۱۴ دی - تحت عمل جراحی قرار گرفت. انتظار می رود خانم فرناندز کار خود را در اواخر ماه ژانويه، آغاز کند.

کريستينا فرناندز که در ماه اکتبر با بدست آوردن ۵۴ درصد آرا برای بار دوم به رياست جمهوری آرژانتين انتخاب شد، بواسطه برنامه های خدمات اجتماعی خود طرفداران زيادی دارد، ولی رهبران تجاری آن کشور دخالت دولت او را در مسائل اقتصادی، موجب کاهش سرمايه گذاری در آرژانتين می دانند.

XS
SM
MD
LG