لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۰۷

کريستينا فرناندز گفت که وی رييس جمهوری مردم است و نه شرکت ها


کريستينا فرناندز گفت که وی رييس جمهوری مردم است و نه شرکت ها
کريستينا فرناندز گفت که وی رييس جمهوری مردم است و نه شرکت ها

آرژانتين دومين دوره رياست جمهوری کريستينا فرناندز را جشن گرفت. برغم بحران اقتصادی جهان، آرژانتين يکی از کشورهايی است که از اقتصاد پربار و نرخ پايين بيکاری، بهره می برد.

هزاران نفر روز شنبه با شادی در مقابل ساختمان کنگره آرژانتين در بوينوس آيرس گرد آمدند تا مراسم تحليف کريستينا فرناندز را جشن بگيرند.

خانم فرناندرز رهبر حزب پرونيست، حزب حاکم چپ ميانه آرژانتين، در ماه اکتبر با تفاوت بسياری نسبت به رقبای انتخاباتی خود، برای دومين بار به رياست جمهوری انتخاب شد.

به گفته تحليلگران سياسی، محبوبيت خانم فرناندز ناشی از اقتصاد پررونق کشور و احترام مردم به همسر فقيد او نستور کرشنر، رييس جمهوری پيشين آرژانتين، است که به طور ناگهانی در سال ٢۰۱۰ درگذشت.

کريستينا فرناندز در مراسم تحليف خود و برغم انتظار بسياری، همچنان به احترام همسرش با لباس سياه، حاضر شد.

خانم فرناندز تعهد کرده است در دور دوم رياست جمهوری خود پيشرفت اقتصادی کشور را تسريع کند. با اين حال برخی تحليلگران اقتصادی می گويند بدليل بحران اقتصادی جهانی ممکن است اين تعهد، قابل اجرا نباشد.

کريستينا فرناندز پس از مراسم تحليف خود، با رهبران کشورهايی که برای شرکت در اين مراسم به بوينوس آيرس رفته بودند، ملاقات و گفتگو کرد.

کريستينا فرناندز طی دوره اول ۴ ساله رياست جمهوری خود سياست های اقتصادی بسياری را به مرحله اجرا گذاشت. مبارزه با فقر از موفقيت های عمده دولت خانم فرناندز بود و در دوران رياست جمهوری وی نرخ بيکاری به پايين ترين ميزان خود در بيست سال رسيد.

او در سخنرانی آغاز دومين دوره رياست جمهوری خود گفت که وی رييس جمهوری مردم است و نه شرکت ها.

XS
SM
MD
LG