لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۲۵

قصد آرژانتین مبنی بر اجتناب از قصور در پرداخت بدهی‌


بوئنوس‌آيرس هیاتی را به نیویورک اعزام کرده است تا با مديران گروهی از صندوقهای تامینی نیویورک ملاقات کند

آرژانتین می‌گوید برای جلوگیری از قصور احتمالی در پرداخت اقساط بدهی‌هايش، که بار دوم در ۱۳ سال اخير خواهد بود، يکبار ديگر تلاش خواهد کرد تا با گروهی از طلبکاران آمریکايی‌اش به توافق دست يابد.

بوئنوس‌آيرس هیاتی را به نیویورک اعزام کرده است تا با مديران گروهی از صندوقهای تامینی نیویورک ملاقات کند. اين ديدار توسط يک میانجی‌ که از طرف دادگاه منصوب شده است هدايت خواهدشد.

مديران صندوقهای تامینی نیویورک پيش از اين پيشنهاد آرژانتين‌ برای بازسازی و از نو بسته‌بندی وامی که در سل ۲۰۱۱ مدت پرداخت آن به سر رسيده بود را رد کرده و خواستار پرداخت کامل شده بودند. سایر طلبکاران انجام بازسازی پرداخت بدهی آرژانتین را پذيرفتند.

یک قاضی فدرال ایالات متحده به آرژانتین اجازه نخواهد داد پرداخت برنامه‌ریزی شده به آن دسته از دارندگان اوراق قرضه را پيش ببرد مگر آنکه قرض خود را به طلبکاران صندوق های تامینی نیز بپردازد.

ديدار روز سه‌شنبه، ۷ مرداد (۲۹ ژوئيه) با میانجی‌گری آقای دانیل پولاک یک روز پيش از سر رسيدن آخرین مهلت آرژانتین برای پرداخت اقساط بدهی و اجتناب از نکول تحقق می‌پذيرد. پولاک می گوید به نفع آرژانتين است که با طلبکاران خود ملاقات کند.

کارشناسان می گویند آرژانتین در بد مخمصه‌ای گرفتار آمده است، زيرا نمی‌تواند به دارندگان اوراق قرضه مقادیر مختلفی بدهد چون آنها که کمتر دريافت کرده اند قطعا به دادگاه شکايت خواهند برد.

XS
SM
MD
LG