لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۰

رکورد بزرگترین نقاشی جهان با مداد در مرز آرژانتین و پاراگوئه شکسته شد


یک نقاشی بزرگ روی دیواری در نزدیکی مرز آرژانتین با پاراگوئه، که توسط ۵۵ هنرمند از سراسر آمریکای لاتین کشیده شده، به عنوان «بزرگترین سطح نقاشی شده با مداد در جهان» در رکورد جهانی گینس به ثبت رسید.

به گزارش رویترز، نهاد دو ملیتی یاویرتا در سال ۲۰۱۴ یک دیوار بتنی به طول ۴ هزار متر و به ارتفاع ۵ متر را در شهر پوساداس آرژانتین ساخت. مارتین گوئرلینگ، مدیر اجرایی این سازمان، می‌گوید که ساخت این دیوار مردم اعتراضات و نارضایتی‌های بسیاری را به دنبال داشت چرا که به گفته او مردم «حس می‌کردند این دیوار بتنی میان آنها جدایی انداخته است.»

به گفته آقای گوئرلینگ، از این رو مقامات این نهاد دوملیتی تصمیم گرفتند که با آفرینش یک نقاشی دیواری که نمایانگر فرهنگ‌های هر دو کشور آرژانتین و پاراگوئه باشد،‌ از نارضایتی‌ها بکاهند.

این نقاشی دیواری از دو بخش تشکیل یافته است. یک بخش نقاشی با رنگ که تاریخ مرز دو کشور از دوران باستان تا معاصر را نشان می دهد و نقاشی دیگر با موضوعی مشابه که با مداد کشیده شده است.

بخشی که با مداد کشیده شده رکورد جهانی گینس را شکست.

هنرمندان از آرژانیتن، پاراگوئه، پرو، و بولیوی با استفاده از ۱۲۰۰ لیتر رنگ و ۸۰۰ مداد در طول ۱۲ روز این نقاشی دیواری بسیار بزرگ را خلق کردند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG