لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۴

انعکاس خبر کشته شدن اسامه بن لادن در نشريات عرب زبان


انعکاس خبر کشته شدن اسامه بن لادن در نشريات عرب زبان
انعکاس خبر کشته شدن اسامه بن لادن در نشريات عرب زبان

کشته شدن اسامه بن لادن، رهبر شبکه تروريستی القاعده، در مطبوعات جهان عرب بازتابی نسبتا گسترده يافته است.

بيشتر مطبوعات دنيای عرب گزارش هايی تفسيری در مورد آنچه بروز تنش ميان آمريکا و پاکستان در مورد چگونگی همکاری های ضد تروريستی خوانده شده نيز منتشر ساخته اند.

روزنامه الشرق الاوسط می نويسد قتل اسامه بن لادن با استقبال جهان عرب نيز روبرو شده است. اين روزنامه اين گفته احمد بن عبدالعزيز، معاون وزير کشور عربستان، را بازتاب داده که گفته است کشور متبوع وی اميدوار است با قتل بن لادن ريشه شر تروريسم القاعده از ميان رفته باشد.

روزنامه الحيات می نويسد همانگونه که پرزيدنت اوباما گفته است جهان پس از بن لادن جهان بهتری خواهد بود. الحيات در مقاله ای به قلم جهاد الخازن، روزنامه نگار معروف جهان عرب، همچنين هشدار می دهد خطر القاعده هنوز کاملا برطرف نشده است. الحيات اين بخش از گفته پرزيدنت اوباما را که بن لادن را مسئول قتل هزاران انسان بی گناه خوانده به عنوان نشانه ای از هوشمندی رييس جمهوری آمريکا ستايش کرده است چرا که به گفته جهاد الخازن، پرزيدنت اوباما قربانيان تروريسم القاعده را فقط آمريکاييان ندانسته بلکه اعراب و مسلمانان کشته شده توسط القاعده را نيز در پيام خود ذکر کرده است.

السياسه در کويت می نويسد بيشترساکنان ابت آباد، محل سکونت و قتل بن لادن، هنوز باور ندارند که رهبر شبکه تروريستی القاعده در اين محل زندگی می کرده است.

روزنامه بحرينی الوطن نيز می نويسد ميان مسئولان در واشنگتن در مورد انتشار يا عدم انتشار تصاوير جسد بن لادن اختلاف نظر وجود دارد.

الاهرام نيز در قاهره بروز تنش ميان آمريکا و پاکستان را بر سر آنچه عدم هماهنگی در مورد عمليات عليه بن لادن توصيف کرده است يکی از عنوان های اصلی صفحه نخست خود ساخته است.

XS
SM
MD
LG