لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۲۳

آمریکایی‌های عرب‌تبار به مشارکت در سرشماری تشویق می‌شوند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - در یک ایستگاه پمپ بنزین در ایالت میشیگان پیامی دست کم برای عرب زبان ها روشن دیده می شود: در سرشماری ۲۰۲۰ شرکت کنید.

در آگهی نصب شده در پمپ بنزین به عربی نوشته شده است: «برای جامعه خود فرصت های بیشتر فراهم کنید.» در کنار متن انگلیسی «سرشماری ۲۰۲۰ ایالات متحده» نوشته شده است: «برای شکل دادن به آینده خود از این جا شروع کنید.»

مقام های ایالتی و سازمان های غیرانتفاعی گروه هایی مانند مهاجران، رنگین پوستان، و فقرا را مد نظر گرفته اند که شمارش آنها دشوار است. با ادامه وضع موجود ممکن است فشرده ترین جمعیت عرب خارج از خاورمیانه - در منطقه دیترویت - از بودجه فدرال برای آموزش، خدمات درمانی، جلوگیری از بزهکاری و دیگر برنامه ها محروم شود. تخصیص چنین بودجه هایی بر مبنای سرشماری صورت می گیرد.

این مهم همچنین شامل اعطای کمک های مالی فدرال به ایالت های آسیب دیده از ویروس کرونا است.

جامعه آمریکایی های عرب تبار بسیاری از ویژگی های جوامعی را دارد که سرشماری شان دشوارتر است: شمار بالای کودکان، غیرانگلیسی زبانان، مهاجران تازه و افرادی که اغلب در خانه های محل سکونت چند خانواده یا خانه های اجاره ای زندگی می کنند.

بسیاری از عرب ها در دوره شکوفایی صنایع خودروسازی آمریکا و رشد تقاضا برای نیروی کار وارد ایالات متحده شدند. منطقه دیترویت که ریشه های قوی فرهنگ خاورمیانه ای پیدا کرده، با وجود افت بازار کار در این صنایع در دهه های اخیر، مقصدی برای مردم گریخته از جنگ های خاورمیانه بوده است. حتی آنها که بعدتر به دیگر نقاط آمریکا رفته اند ابتدا پا به دیترویت و شهرهای اطراف گذاشتند.

کنشگران با وجود محدودیت های ناشی از «کووید۱۹» کارزار دعوت به مشارکت در سرشماری را به پیش می برند. همه گیری ویروس کرونا باعث شده که ضرب الاجل پایان سرشماری ۲۰۲۰ از آخر ژوئیه به آخر اکتبر تغییر کند. از کنگره هم درخواست شده ضرب الاجل های سال آینده برای ارائه داده ها درباره ایالت ها به منظور ترسیم نقشه های حوزه های انتخاباتی تازه به تعویق بیافتد.

گروه های مردم‌نهاد با این تغییرات به فعالیت های خود در رسانه های اجتماعی برای تمرکز بر این شمارش هر ده سال یک بار شدت بخشیده اند. گفتنی است که افراد می‌توانند قومیت یا نژاد خود را به صورت دست‌نویس به برگه سرشماری اضافه کنند.

اکنون مسئولیت بر عهده کنشگران است تا مردم را مجاب به تکمیل فرم سرشماری کنند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG