لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۰۳

شرکت اَپِل در اولين روز ارايۀ آيفون ۴ به بازار ۶۰۰ هزار سفارش گرفت


شرکت اَپِل در اولين روز ارايۀ آيفون ۴ به بازار ۶۰۰ هزار سفارش گرفت
شرکت اَپِل در اولين روز ارايۀ آيفون ۴ به بازار ۶۰۰ هزار سفارش گرفت

هزاران نفر روز پنجشنبه مشتاقانه ساعت ها در صف ايستادند تا تازه ترين و جديد ترين مدل آيفونِ شرکت الکترونيکی اَپِل را خريداری کنند در حالی که حتی اَپِل انتظار نداشت چنين استقبالی از آيفونِ ۴، بعمل آيد.

در فروشگاهِ اصلی اَپِل در خيابان پنجم نيويورک صد ها نفر از ساعات اوليۀ بامداد در انتظار باز شدن فروشگاه در صف ايستادند و کارمندان اَپِل سنّت تعارفِ آب، قهوه و شيرينی های مختلف را به کسانی که در انتظار بودند، به اجرا گذاشتند.

در اولين روزی که آيفون ۴ برای ارايۀ به بازار آماده می شد بيش از ۶۰۰ هزار نفر اين وسيلۀ الکترونيکی را سفارش دادند به طوری که اَپِل تا روز پنجشنبه که روز عرضه اين محصول تازۀ اَپِل در فروشگاه های ويژه اين شرکت بود از دريافت درخواست و سفارش بيشتر خودداری و اعلام کرد سفارش های جديد تا ۱۴ ژوييه -- ۲۳ تيرماه -- به مشتريان تحويل داده نخواهد شد.

کسانی که قبلاً آيفون ۴ را سفارش نداده بودند ناچار شدند ساعت ها در صف بايستند به اين اميد که بتوانند اين وسيله را خريداری کنند.

فروشگاه های اَپِل در شيکاگو نيز ناظر صف های طولانی بودند. برخی از فروشگاه ها طی چند ساعت موجودی آيفون خود را به فروش رساندند و در حالی که به گفته سخنگوی اَپِل تقاضا برای اين وسيلۀ الکترونيکی بيش از انتظار است، اين شرکت تلاش می کند در اسرع وقت آيفون را به متقاضيان برساند.

«اسکات کسلر» تحليلگر «استاندارد اند پور» می گويد همهمه در مورد آيفون ۴ و تمايل بسيار زياد به خريد آن و صف طولانی در مقابل فروشگاه های اَپِل يک تبليغ رايگان برای شرکت اَپِل بوده است.

در حال حاضر فقط آيفون های سياه رنگ به بازار ارايه شده اند و نوع سفيد اين محصول جديد تا اواخر تيرماه توليد نخواهد شد.

آيفون ۴ از آيفون های قبلی ۲۴ درصد نازک تر و تصوير آن نيز بهتر است و باتری آن عمر طولانی تری دارد. برای گفتگو از طريق ويديو، آيفون ۴ به دوربينی در دوطرف آن مجهز شده است.

شرکت اَپِل که سه سال پيش ساخت و ارايۀ تلفن های باهوش را آغاز کرد يکی از پيشتازان اين تکنولوژی است و بهای سهام آن نيز رو به افزايش می رود.

XS
SM
MD
LG