لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۲

از سری جدیدی محصولات اپل روز دوشنبه رونمایی می شود


شرکت آمریکایی اپل هفته شلوغی را پیش رو خواهد داشت.

اپل روز دوشنبه سری جدیدی از محصولات خود را معرفی می کند. صدها خبرنگار و تحلیلگر بازار به مقر شرکت اپل در سیلیکون ولی کالیفرنیا دعوت شده اند تا از نزدیک این کنفرانس را پوشش دهند.

با آنکه هیچ منبع رسمی در مورد ماهیت و جزییات مربوط به محصولات جدید اظهار نظر نکرده، گمانه زنیها در مورد آن در مطبوعات فناوری جهان ادامه دارد.

کارشناسان می گویند اپل قرار است در کنفرانس خبری خود یک تلفن همراه هوشمند با صفحه نمایش کوچکتر از سری های پیشین خود را معرفی کند که قرار است ارزانتر از سری های قبلی گوشی های آیفون باشد.

این گوشی جدید که هنوز بطور رسمی نام آن مشخص نشده قرار است از لحاظ قدرت پردازش از گوشی های قبلی سریع تر باشد، اما احتمالا حجم حافظه یا هارد دیسک آن کمتر خواهد بود.

کارشناسان همچنین منتظر هستند تا روز سه شنبه شرکت اپل دعوای حقوقی خود با پلیس اف بی آی آمریکا بر سر رمزگشایی گوشی آیفون مهاجمان سان برناردینو را فیصله دهد.

پلیس فدرال آمریکا چند وقت پیش از شرکت اپل خواست تا به این سازمان کمک کند تا قفل نرم افزاری گوشی آیفون دو تروریست حادثه سان برناردینو را بشکند، اما اپل می گوید قفل نرم افزاری گوشی های آیفون بقدری پیشرفته است که حتی این شرکت نیز نمی تواند بدون زیر پا گذاشتن حقوق معنوی بقیه کاربران آیفون، راه حلی برای شکستن آن پیدا کند.

برای اطلاع بیشتر از کنفرانس خبری شرکت اپل میتوانید برنامه این هفته مجله خبری فناوری دو نقطه صفر از بخش فارسی صدای آمریکا را تماشا کنید.

XS
SM
MD
LG