لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۶

نشریه فوربز پیش‌‌بینی کرد: مرگ تدریجی «مک‌‌بوک پرو»


نشریه «فوربز» در مقاله مفصلی به تشریح دلایل عدم سرمایه گذاری اپل برای بهبود کیفیت و افزایش کارایی «مک بوک پرو» (به انگلیسی: MacBook Pro) پرداخت و آن را محصولی فرعی و کم اهمیت برای این شرکت توصیف کرد.

این نشریه با انتشار مقاله‌‌ای به قلم یکی از نویسندگان ارشد خود به نام ایوان اسپنس، ضمن بررسی دوره های مختلف مک بوک پرو از هنگام پیدایش تاکنون، از مرگ تدریجی این محصول دوست داشتنی ابراز تأسف کرد.

او با اشاره به عرضه نسخه جدید مک بوک پرو و عدم تغییرات اساسی در ساختار، فناوری یا حتی طراحی، نتیجه گرفته است که مک بوک پرو نیز مانند سایر محصولات اپل زیر سایه گوشی های هوشمند یا آیفون قرار دارد.

نویسنده باور دارد استیو جابز علاقه زیادی به مک پرو داشت و این محصول درگذشته یکی از افتخارات اپل بود، ولی در دوران تیم کوک، رویکرد اپل نسبت به مک بوک پرو تغییر کرد.

در سالهای اخیر این شرکت تمام وقت، انرژی، و سرمایه خود را صرف تولید گوشی‌‌های هوشمند کرده است و درآمد اصلی اپل از فروش آیفون تأمین می شود.

به عقیده نویسنده، مک بوک پرو اولویت کنونی اپل نیست و این شرکت علاقه ای برای سرمایه گذاری بیشتر یا نوآوری بنیادین در این زمینه را ندارد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG