لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۲

افشای چند فروشگاه جعلی اپل در چین توسط وبلاگ نويس آمريکايی


تصویر یکی از فروشگاه های جعلی اپل در چین
تصویر یکی از فروشگاه های جعلی اپل در چین

يک شهروند آمريکايی که در چين زندگی می کند حداقل سه فروشگاه جعلی اپل (Apple) را که مانند فروشگاه های محبوب اين شرکت در آمريکا طراحی شده اند، افشا کرد.

اين زن وبلاگ نويس، عکس فروشگاه های جعلی شهر جنوبی کونمينگ را در وبلاگ خود، BirdAbroad، منتشر کرده است.

عکس ها فروشگاه هايی مانند فروشگاه های اصلی اپل را نشان می دهد که کارکنان آن تی شرت های آبی با علامت تجاری اپل پوشيده اند.

این وبلاگ نویس می گوید: ساخت و ساز و طراحی داخلی ضعيف فروشگاه ها، همراه با املاء غلط «فروشگاه اپل» در جلوی یکی از آنها، نشان داد آنها جعلی هستند.

فروشگاه اصلی اپل فقط آرم يا علامت تجاری خود را در تابلو فروشگاه ها به نمايش می گذارد.

مشخص نیست که آیا دستگاه های فروخته شده در اين فروشگاه ها، توليدات شرکت اصلی اپل بوده اند و يا حتی کارکرد صحيحی داشته اند.

در چین، دو محصول «آی فون» و «آی پد» شرکت اپل بسيار محبوبند.

اين شرکت تنها چهار فروشگاه رسمی در چين - دو فروشگاه در پکن و دو فروشگاه در شانگهای - دارد.

اپل همچنين چندين نمايندگی فروش مجاز در چين دارد که هيچکدام واقع در شهر کونمينگ نیستند.

يک شهروند آمريکايی که در چين زندگی می کند حداقل سه فروشگاه اپل Apple جعلی که مانند فررشگاه های محبوب اين شرکت در آمريکا طراحی شده اند، را افشا کرده است.

اين زن، عکس فروشگا ه ها در شهر جنوبی کونمينگ را در وبلاگ خود، BirdAbroad ، منتشر کرده است. عکس ها فروشگاه هايی را مانند فروشگاه های اپل واقعی که کارکنان با پوشيدن تی شرت های آبی با علامت تجاری اپل، نشان میدهد.

این وبلاگ نویس می گوید : ساخت و ساز و طراحی داخلی ضعيف فروشگاه ها، همراه با املاء غلط "فروشگاه اپل" در جلوی یکی از آنها، نشان داد آنها جعلی هستند. فروشگاه واقعی اپل فقط آرم يا علامت تجاری خود را در مقابل فروشگاه ها به نمايش می گذارد. مشخص نیست که آیا دستگاه های فروخته شده در اين فروشگاه ها توليدات اپل واقعی بوده اند و يا حتی آنها کاربری صحيحی داشته اند يا خير.

iPhone و iPad شرکت اپل بسيار در چين محبوبند. اين شرکت تنها چهار فروشگاه رسمی - دو فروشگاه در پکن و دو فروشگاه در شانگهای - دارد. همچنين اين شرکت چندين نمايندگی فروش مجاز در چين دارد که هيچکدام واقع در شهر کونمينگ نمی باشند.

XS
SM
MD
LG