لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۱۷

دادگاه استیناف بار دیگر از درخواست کنگره برای مدارک مالیاتی ترامپ حمایت کرد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - یک دادگاه استیناف روز چهارشنبه اعلام کرد که در تصمیم ماه اکتبر دادگاه بدوی تجدید نظر نخواهد کرد و از احضاریه صادره مجلس نمایندگان برای موسسه حسابداری پرزیدنت دونالد ترامپ به منظور دریافت سوابق مالی اش حمایت می کند.

دادگاه استیناف با ۸ رای موافق در برابر ۳ رای مخالف درخواست رئیس جمهور برای استماع دوباره بحث بر سر غیرقانونی بودن احضاریه کنگره برای «موسسه حسابرسی مزارز» را رد کرد.

جی سکولو، وکیل ترامپ، در بیانیه ای گفت پرزیدنت ترامپ پرونده را به «دیوان عالی ایالات متحده» ارجاع خواهد داد.

کمیته نظارتی مجلس نمایندگان آمریکا چندی پیش برای «موسسه حسابرسی مزارز» احضاریه ای فرستاده و گفته بود به مدارک مالیاتی ترامپ نیاز دارد تا تعیین کند او در اعلان دارایی هایش به قانون مالیاتی عمل کرده و آیا تغییری در قوانین لازم است یا نه.

ترامپ در سال ۲۰۱۶ بر خلاف سنت چند دهه ای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از انتشار اظهارنامه های مالیاتی اش خودداری کرد.

رئیس جمهوری آمریکا در ماه آوریل از کمیته مجلس نمایندگان شکایت کرد که با صدور احضاریه ها فرای اختیارات تحقیقاتی کنگره عمل کرده است.

ترامپ می گوید انگیزه حقیقی این احضاریه ها افشای اطلاعات مالی خصوصی با امید به استفاده دموکرات ها از آن علیه رئیس جمهور است.

دادگاه بدوی در ماه مه علیه ترامپ رای داده بود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG