لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۵۹

ظهور سیاره میمون ها یک بار دیگر رکورد فروش گیشه سینماها را شکست!


صحنه ای از فیلم «کمک» درباره تبعیضات نژادی در دهه پنجاه میلادی در آمریکا
صحنه ای از فیلم «کمک» درباره تبعیضات نژادی در دهه پنجاه میلادی در آمریکا

با وجود آغاز نمایش چهار فیلم تازه درآخرهفته ای که گذشت، فیلم «ظهورسیاره میمون ها» برای دومین هفته پیاپی در صدر فهرست فیلم های پر فروش قرار گرفت.

پس از فروش غیر منتظره فیلم «ظهور سیاره میمون ها» در دو روز نخستین گشایش آن در هفته گذشته، این بار این فیلم علمی تخیلی با جلوه های ویژه چشمگیر و بازی های دیجیتالی، با یک کاهش پنجاه درصدی فروش گیشه نسبت به هفته اول آغاز نمایش، یک بار دیگر توانست با بیش از ٢٧ میلیون دلار عنوان پر فروش ترین فیلم آخر هفته را به دست آورد. بنا بر گزارش شرکت تهیه و پخش فیلم «فاکس قرن بیستم»، عواید فروش گیشه فیلم «ظهور سیاره میمون ها» در آمریکای شمالی تا این تاریخ به مبلغی بیش از ١٠۴ میلیون دلار می رسد.

فیلم «سیاره میمون ها» به کارگردانی روپرت وایات و بازیگری جیمزفرانکو، فریدا پینتو، برایان کاکس و جان لیتگو، در ۶٢٣٨ سینما در ۴٠ کشور جهان بیش از ۴٠ میلیون دلار فروش گیشه داشته است. فروش این فیلم در سطح بین المللی مجموعا به ٧۵ میلیون دلار می رسد.

از میان چهار فیلم تازه ای که در آخر هفته گذشته اکران شد، فیلم درام «کمک» The Help درباره مسایل نژادی در آمریکای دهه پنجاه میلادی، فروشی خارج از انتظار داشت و با ٢۵.۵ میلیون دلار در رده دوم پرفروش ها پس از«سیاره میمون ها» قرار گرفت. فیلم «کمک» که تبلیغات زیادی در اطراف موضوع آن انجام شده است، زندگی سه زن مرفه و سفید پوستاز ساکنان ایالت میسی سی پی و خدمتکاران سیاه پوست آن ها را در اوج دوران تعصبات نژادی آمریکا نشان می دهد. فیلم با یک بودجه ٢۵ میلیون دلاری با شرکت «اما استون» ستاره نوظهور سینمای هالیوود ساخته شده است و بازیگران دیگر آن «ویولا دیویس» و «دالاس هاوارد» هستند.

با این احوال، پنجمین فیلم از مجموعه سینمایی و وحشت آور «مقصد نهایی» Final Destination به کارگردانی استیون کویل درباره نوجوانانی که در حادثه شکسته شدن یک پل می کوشند تا با مرگ مقابله کنند با بیش از ١٨ میلیون دلار در مقام سومین فیلم پر فروش هفته در آمریکای شمالی قرار گرفت.

فیلم سه بعدی «اسمورف ها»، انیمیشنی درباره مخلوقات آبی پوش کارتونی از محصولات استودیوی سونی که در این سومین هفته اکران، بیش از ١٣ میلیون دلار فروش داشته است توانست در رده چهارم فیلم های پر فروش این هفته قرار گیرد. فیلم «اسمورف ها» در سطح بین المللی نیز فروش چشمگیری بالغ بر ۶٠ میلیون دلار داشته است.

فیلم کمدی «سی دقیقه یا کمتر» Thirty Minutes Or Less با بازی بازیگر جوان، جسی آیزنبرگ با بیش از ١٣ میلیون دلار فروش، در مقام پنجم فیلم های پرفروش هفته قرار گرفت. این فیلم را «روبین فلیشر» کارگردانی کرده است و درباره دو عضو از گنگ های خیابانی است که با ربودن یک پسر بی گناه و بستن یک بمب ساعتی به سینه او می کوشند به عملیات سرقت بانک دست بزنند.

با این احوال فیلم سه بعدی و موزیکال «گلی» Glee به کارگردانی «کوین تنکرون» که انتظار می رفت به دلیل محبوبیت سریال های تلویزیونی به همین نام فروش قابل توجهی داشته باشد، به عنوان چهارمین فیلم تازه اکران شده در آخر هفته گذشته نتوانست در فهرست ده فیلم پر فروش آخر هفته قرار بگیرد و با فروشی کم تر از ۶ میلیون دلار در رده یازدهم قرار گرفت.

فیلم زنانه «کمک» تا این لحظه در مقایسه با فیلم های دیگری از این نوع که برای تماشاگران زن در نظرگرفته می شود فروش خارق العاده ای داشته است. سال گذشته فیلم «بخور، دعا کن و عشق بورز» Eat, Pray & Love با بازی «جولیا رابرتز» بر اساس کتاب پر فروشی به همین نام با ٢٣ میلیون دلار فروش، کار خود را آغاز کرد و در نهایت به ٢٠۴ میلیون دلار فروش در سطح بین المللی رسید. فیلم دیگری از همین ژانر زنانه به نام «جولی و جولیا» با شرکت مریل استریپ در سال ٢٠٠٩ نتوانست بیش از ٢٠ میلیون دلار فروش اولیه داشته باشد و فروش کل آن نیز در حدود ١٢٩ میلیون دلار بود.

XS
SM
MD
LG