لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۰۳

اسپانیا دو اتومبیل "فراری" خوان کارلوس را به مزایده می گذارد


دولت اسپانیا دو فراری متعلق به خوان کارلوس را به مزایده می‌گذارد. قیمت پایه برای هر یک از این دو اتومبیل که به عنوان هدیه به پادشاه سابق اسپانیا داده شده بود، ۴۰۰ هزار دلار تعیین شده است.

دو فراری مدل اف‌اف چهار نفره، این هفته برای خریداران بالقوه در معرض نمایش گذاشته شده است. وزارت دارایی اسپانیا می‌گوید دو اتومبیل ششم نوامبر به مزایده گذاشته می‌شوند و خریداران باید حدود ۱۷ و نیم هزار دلار بیعانه بگذارند.

این دو فراری‌ سیاه و نقره‌ای که به ندرت استفاده شده‌‌اند در سال ۲۰۱۱ از سوی امارات متحده عربی به خوان کارلوس اهدا شده‌اند و او یک سال بعد آن‌ها را به موسسه میراث ملی اسپانیا هدیه کرد و سپس این موسسه آن‌ها را به وزارت دارایی کشور داد.

خوان کارلوس سال گذشته پس از چهار دهه از سلطنت کنار رفت و تاج پادشاهی را به پسرش فیلیپ واگذار کرد.

پول حاصل از فروش دو فراری وارد خزانه کشور خواهد شد.

بهای اتومبیل فراری مدل اف‌اف حدود ۳۰۰ هزار یورو است اما خریداران باید چندین ماه تا دریافت سفارش اتومبیل صبر کنند. به گفته مدیر مرکز نمایش اتومبیل‌های لوکس در مادرید که قرار است فراری‌های خوان کارلوس را نیز به نمایش بگذارد، این اتومبیل‌ها به خاطر آن که به سرعت قابل عرضه هستند، قیمت پایه بالاتری دارند.

خانواده سلطنتی اسپانیا گفت اهدای چنین هدایایی به کشور دور از انتظار نیست و نشانی است از حسن نیت خانواده سلطنتی و کمکی است در جهت کنار آمدن با ریاضت‌های اقتصادی که چند سالی است دامن اسپانیا را گرفته و این کشور را در بحران اقتصادی فرو برده است.

XS
SM
MD
LG