لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۹

قانونگذاران به شدت به یک پوستر علیه عضو مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا واکنش نشان دادند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - نمایش یک پوستر ضد اسلامی در بیرون مجلس ایالتی ویرجینیای غربی که به غلط یک نماینده تازه کار کنگره آمریکا را با حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر مرتبط می کند، با واکنش محکم قانونگذاران ایالتی و ملی روبرو شد و استعفای یک کارمند مجلس ایالتی و مجروح شدن یک کارمند دیگر را به همراه داشت.

این پوسترها که روز جمعه در کنار دیگر تراکت های اسلام هراسانه بر روی میز «روز حزب جمهوریخواه ویرجینیای غربی» گذاشته شده بود، حاوی تصویری از برج های در حال سوختن تجارت جهانی در نیویورک و عکسی از الهان عمر، نماینده دموکرات کنگره از ایالات مینه سوتا، یکی از اولین زنان مسلمان انتخاب شده برای مجلس نمایندگان آمریکا است. بر روی برج های دوقلو نوشته شده «تو گفتی هرگز فراموش نکن». بر روی تصویر عمر این تیتر به چشم می خورد: «من سند فراموشی تو هستم.»

حزب جمهوریخواه ایالت ویرجینیای غربی نمایش تراکت ها و پوسترهای ضد اسلامی را محکوم کرده است.

ملودی پاتر، رئیس حزب جمهوریخواه ویرجینیای غربی، در بیانیه ای گفت: «حزب ما از آزادی بیان حمایت می کند، اما اظهاراتی را که موجب ترویج نارواداری و دیدگاه های نفرت آمیز شود، تائید نمی کند.»

گروه مسئول انتشار این پوسترها موسوم به «برای آمریکا اقدام کن» از سوی «مرکز حقوقی فقر در جنوب» به عنوان گروه مروج نفرت اعلام شده است.

بسیاری از اعضای کنگره ایالتی اقدام این گروه را تقبیح کرده اند. یکی از قانونگذاران اذعان کرده که از دیدن این پوسترها چنان عصبانی شد که با لگد زدن به در ورودی کنگره موجب مجروح شدن یکی از دربان ها شده است. مسئول حفاظت مجلس ایالتی هم پس از سر دادن شعار «همه مسلمان ها تروریست اند» استعفا داده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG