لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۲۴

رکس تیلرسون: تضعیف داعش هدف ما نیست، باید آن را نابود کنیم


کنفرانس دو روزه مبارزه با داعش صبح چهارشنبه ۲۲ مارس در شهر واشنگتن آغاز شد. رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا که ریاست این نشست را برعهده دارد در آغاز آن سخنرانی کرد.

آقای تیلرسون تاکید کرد که آمریکا با چالش های مختلفی در خاورمیانه مواجه است اما «شکست داعش هدف اول آمریکا در منطقه است.» او همچنین گفت: «ضربه نهایی به داعش، اتحاد قوای ائتلاف ما است.»

​آقای تیلرسون گفت: «نبردهای اخیر علیه داعش در عراق و سوریه وضع را به نفع نیروهای ائتلاف ما تغییر داده ولی ما باید در مرحله بعدی کار، فعالیتهایمان را تحکیم کنیم. ضعیف کردن داعش هدف ما نیست بلکه ما باید آن را نابود کنیم.»

در کنفرانس ضدداعش که در واشنگتن برگزار می شود رهبران و مقامات ارشد ۶۸ کشور و سازمان بین المللی شرکت دارند.

این اولین بار از سال ۲۰۱۴ به این سو است که وزیران خارجه و مقامات ارشد همه ۶۸ عضو ائتلاف بین المللی علیه داعش به رهبری آمریکا گردهم می آیند.

وزارت خارجه آمریکا گفته است که هدف از این کنفرانس تسریع تلاش های بین المللی در مناطقی از عراق و سوریه است که داعش هنوز در آنها باقی است. این کنفرانس همچنین قصد دارد فشار بر شاخه ها و انشعاب و شبکه های مرتبط با داعش را افزایش دهد.

مارک تونر سخنگوی موقت وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که ائتلاف ضدداعش در مرحله ای مهم در مبارزه علیه داعش به سر می برد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG