لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۶

اتحادیه ضد افترا یک ایرانی‌تبار را برای ریاست واحد مبارزه با یهودی ستیزی استخدام کرد


خانم ناظریان متولد ایران است و پیش از این، عضو هیئت روابط خارجی دانشگاه یو سی ال ای در کالیفرنیا بود.
خانم ناظریان متولد ایران است و پیش از این، عضو هیئت روابط خارجی دانشگاه یو سی ال ای در کالیفرنیا بود.

شارون نظریان پس از سال ها کار دانشگاهی و بشر دوستانه اینک به عنوان معاون رییس در امور بین الملل به اتحادیه ضد افترا- گروه مدافع حقوق مدنی یهودیان- می پیوندد.

تایمز اسراییل نوشت: خانم نظریان در این مقام ریاست گروه فعال در مبارزه با یهودی ستیزی و دیگر اشکال نفرت پراکنی در سراسر جهان را بر عهده می گیرد. او در لس آنجلس مستقر خواهد بود ولی بر دفتر «اتحادیه ضد افترا» در اورشلیم در اسرائیل هم نظارت خواهد کرد.

اتحادیه ضد افترا یا (ADL) یک سازمان غیردولتی بین‌المللی است که مرکز آن در نیویورک قرار دارد و ضمن حمایت از حقوق بشر در آمریکا، وظیفه خود را مقابله با یهودستیزی و هر نوع نژادپرستی و نفرت‌پراکنی می داند.

خانم نظریان سال ها در دانشکده علوم سیاسی دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس (یو سی ال ای) استادیار و یکی از اعضای «شورای روابط خارجی» بود.

جاناتان گرینبلت، مدیرعامل اتحادیه ضد افترا، در بیانیه ای گفت: «وسعت و عمق تجربه شارون در فعالیت های آکادمیک، بشردوستانه، سیاستگذاری و امور بین الملل از او فردی بی عیب و نقص برای رهبری تلاش های بین المللی اتحادیه ضد افترا ساخته است».

نظریان که متولد ایران است و در کودکی به همراه خانواده یهودی اش به آمریکا مهاجرت کرد روابطی قوی با اسرائیل و جامعه یهودی دارد.

شارون نظریان در حوزه کارهای بشردوستانه عضو هیات رییسه دانشگاه حیفا، عضو هیات مدیره یک نهاد غیردولتی یهودی فعال در حفاظت از پناهجویان، عضو فدراسیون یهودیان لس آنجلس بزرگ و عضو مرکز مطالعات خاورمیانه در دانشگاه برندیس بوده است.

او در دانشگاه «یو سی ال ای» موسس «مرکز یونس و ثریا نظریان برای مطالعات اسرائیل» و عضو هیات مشاوران آن بود.

نظریان در بیانیه ای گفت به اتحادیه ضد افترا «اینک بیش از هر زمان دیگری در آمریکا و دیگر نقاط برای ایستادن در برابر نفرت و تعصب» نیاز است.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG