لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۱۳

پوسترهای ضد آمریکایی در تهران جمع آوری شد


خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا می گوید مقامات در تهران بیلبوردهای تبلیغاتی ضد آمریکایی را چند روز پس از نصب آنها جمع آوری کردند. نصب این بیلبوردها به نظر می رسد اقدامی از سوی محافظه کاران تندرو برای بی اعتبار کردن مذاکره کنندگان هسته ای بوده است.

خبرگزاری ایرنا به نقل از یک سخنگوی شهرداری تهران گزارش داد که این پوستر ها از گذرگاه های اصلی شهر جمع آوری شد. او گفت پوستر ها توسط یک موسسه فرهنگی، بدون اجازه نصب شده بود.

اما سایت تسنیم، نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نقل از مسوول «سازمان هنری رسانه ای اوج» اعلام کرده است که تابلوها «با هماهنگی کامل سازمان زیبا سازی شهرداری تهران» نصب شده بود.

رسانه ها در ایران می گویند بیلبوردهای ضد آمریکایی را سازمان فرهنگی اوج نصب کرده بود و جمله «صداقت آمریکایی» در آنها نمایان بود.

در یکی از این تصویر ها یک میز مذاکره به نمایش گذاشته شده بود که در یک سمت آن یک آمریکایی با لباس غیر نظامی اما با شلواری نظامی و یک اسلحه در زیر میز دیده می شد. در یک تصویر دیگر نیز فردی آمریکایی با یک سگ شکاری در کنار خود به سمت مذاکره کننده ایرانی دیده می شد.

ظاهرا محافظه کاران تندرو در ایران از رویکرد جدید دولت حسن روحانی در قبال کشورهای غربی خرسند نیستند. آقای روحانی در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری وعده داده بود که مسئله پرونده اتمی ایران را حل و فصل کند.

روزنامه کیهان، ارگان مطبوعاتی محافظه کاران تندرو، از جمع آوری این تابلو ها انتقاد کرد.
XS
SM
MD
LG