لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۶

واکنش ها به مرگ «آنتونی بوردین» و به اشتراک گذاشتن خاطراتی از برنامه تلویزیونی او


چهره های مشهور دنیای سرگرمی ، هنر و رسانه به خودکشی آنتونی بوردِین، نویسنده، تهیه کننده و مجری برنامه پرطرفدار «بخش‌های ناشناخته» شبکه تلویزیونی «سی ان ان» واکنش نشان دادند.

بسیاری از سرآشپزهای مشهور دنیا به «آنتونی بوردین» ادای احترام کردند از جمله «گوردون رمزی»، سرآشپز مشهور و چهره تلویزیونی که نوشت :«آنتونی بوردین دنیا را به خانه های ما آورد و الهام بخش بسیاری شد تا از طریق غذا در فرهنگ های مختلف کند و کاو کنند.»

باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا با اشتراک عکسی از خودش و آنتونی بوردین در حال خوردن آبجو در «هانوی» ویتنام نوشته : «صندلی های کوتاه پلاستیکی، نودل ارزان و بی نظیر و آبجوی خنک هانوی. من آنتونی بوردین را اینگونه به خاطر می آورم.او به ما در مورد غذا یاد داد ولی مهمتر از همه اینکه قدرت غذا در پیوند آدمها به هم رو یادآوری کرد.... اینکه از ناشناخته ها نترسیم.»

رایان سیکرست، مجری تلویزیونی نوشته : «یکی از بزرگترین قصه گوهای دنیا را از دست دادیم. او ما را به دور دنیا برد و با فرهنگ غذا و مهمتر از اون، ارتباط بین مردم پیوند زد.»

«اسکات کلی»، فضانورد بازنشسته روزهایی را به یاد آورده که شوی تلویزیونی «بوردین» را از فضا تماشا می کرده است نوشته: « او پیوند مرا با زمین و مردمانش و فرهنگهایش قوی تر و دورانی را که در فضا بودم خوشایندتر کرد. او به من اجازه داد دنیا را از نزدیک ببینم.»

کاربران ایرانی هم با اشتراک گذاشتن عکسها و ویدئوهای «آنتونی بوردین» از سفرش به ایران، یاد او را گرامی داشتند.

بسیاری به این مسأله اشاره کردند که تلاش «آنتی بوردین» برای ارائه تصویری درست از ایران را هیچ سیاستمداری در ۴۰ سال گذشته نتوانسته است انجام دهد.

فیروز نادری، از مدیران پیشین «ناسا» نقل قولی از «آنتونی بوردین» را توییت کرده که می گوید: «از همه نقاط دنیا، از همه کشورها، در تمام این سالها که سفر کرده ام، اینجا در ایران است که گرم ترین استقبال ها را از افراد کاملا غریبه دریافت می کنم.»

در پی خودکشی این چهره تأثیرگذار تلویزیونی، رستوران مشهور «شیان» که یکی از محبوب ترین رستوران های چینی نیویورک است اعلام کرد که درآمدش را به «شبکه ملی پیشگیری از خودکشی» آمریکا اهدا می کند. مدیر این رستوران در بیانیه ای گفته که موفقیت چشمگیر خود را مدیون «آنتونی بوردین» است.

یک اغذیه فروشی بهودی در منهتن نیویورک نیز که از پاتوق های محبوب «بوردین» بود، صبحانه مورد علاقه «آنتونی بوردین» را روی میزی چید و یک صندلی را برای گرامیداشت یاد او خالی گذاشت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG