لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۵

جایزه ویژه جشنواره فیلم «سانتا باربارا» به آنت بنینگ تعلق گرفت


جایزه ویژه جشنواره فیلم «سانتا باربارا» به آنت بنینگ تعلق گرفت
جایزه ویژه جشنواره فیلم «سانتا باربارا» به آنت بنینگ تعلق گرفت

امسال جایزه معتبر «آمریکن ریویرا» American Riviera از سوی جشنواره بین المللی فیلم سانتا باربارا SBIFF به آنت بنینگ بازیگر تئاتر و سینمای آمریکا و ستاره فیلم «بچه ها حالشان خوب است» The Kids Are All Right اهدا خواهد شد. جشنواره بین المللی فیلم سانتا باربارا، درماه ژانویه هرسال به مدت ١٠ روز دراین شهر ساحلی درشمال لس آنجلس برگزار می شود.

آنت بنینگ که تا کنون سه بار به نامزدی جایزه اسکار رسیده است امسال نیزبنا بر پیش بینی دست اندرکاران، از نامزدهای احتمالی این جایزه در رده بندی بهترین بازیگر زن سال خواهد بود. فیلم دیگری که امسال «آنت بنینگ» و هنربازیگری او را در مرکز توجه منتقدین سینمایی قرار داده، فیلم «مادر و کودک» Mother And Child است.

سال گذشته «ساندرا بولاک» یکی دیگر از ستارگان مطرح سینمای هالیوود جایزه «ریویرا» را به دست آورد که در واقع نوعی قدردانی از «بازیگری که سینمای آمریکا را تحت تاثیر قرار داده است» محسوب می شود. ساندرا بولاک چندی پس از دریافت این جایزه، اسکار بهترین بازیگر زن سال گذشته را از آن خود ساخت. ازبازیگران دیگری که به دریافت جایزه «آمریکن ریویرا» نائل شده اند باید از «میکی رورک» نام برد که پس از دریافت این جایزه توانست به نامزدی جایزه اسکار برای بازی در فیلم «کشتی گیر» برسد و هم چنین «تامی لی جونز» که در سال ٢٠٠٨ این جایزه را دریافت کرد. فارست ویتیکر بازیگر آفریقایی تبار آمریکایی، «فیلیپ سیمور هافمن»، «کوین بیکن» و «دایان لین» از دیگر برندگان این جایزه سینمایی ارزشمند هستند.

جایزه «آنت بنینگ» در روز ٢٨ ژانویه ٢٠١١ در تالار «آرلینگتون تیاتر» به او اهدا خواهد شد. جشنواره فیلم سانتا باربارا در بیست و ششمین سال برگزاری از تاریخ ٢٧ ژانویه کار خود را آغاز کرده و تا ٦ فوریه ادامه خواهد داشت.

این فستیوال یک بار دیگر در سال ٢٠٠٥ از آنت بنینگ که هنربازیگری خود را در طول سالیان در فیلم هایی از ژانرهای گوناگون از درام تا کمدی به نمایش گذاشته قدردانی کرده است. فیلم هایی چون «زیبای آمریکایی»، «باگزی»، «جولیا بودن» و «گریفترز» که هریک به نوبه خود گوشه ای از قدرت بازیگری این هنرمند مستعد تئاتر و سینمای آمریکا را به نمایش گذاشته اند.

XS
SM
MD
LG