لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۲۸

جشنواره فیلم «آناپولیس» به دلیل شیوع ویروس کرونا بصورت مجازی برگزار می‌شود


هشتمین جشنواره فیلم «آناپولیس» در ایالت مریلند به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار می شود و هنردوستان از طریق تارنمای ویژه ای، آثار مورد علاقه خود را تماشا خواهند کرد.

به گفته پتی وایت یکی از بنیانگذاران جشنواره، آنها با توجه به اعلام شرایط اضطراری در مریلند و تأکید لری هوگان فرماندار این ایالت بر لغو برنامه ها و تعطیلی کسب و کار غیرضروری، تصمیم گرفتند این جشنواره را به صورت مجازی برگزار کنند.

به این ترتیب اکثر فیلم‌هایی که قرار بود در سینماهای منتخب شهر آناپولیس اکران شود، به صورت محدود و از طریق اینترنت در دسترس علاقمندان است.

به گفته لی اندرسون، یکی دیگر از بنیان‌گذاران جشنواره، تارنمای آنها مانند شبکه پخش اینترنتی نتفلیکس است و کاربران با پرداخت مبلغی، قادر خواهند بود به مدت ۳ روز فیلم‌های مورد علاقه‌شان را تماشا کنند.

اکثر تهیه کنندگان با نمایش آثار خود از طریق اینترنت موافقت کردند، ولی برخی از شرکت های بزرگ و چهره های شناخته شده، به دلیل خطرات احتمالی چنین برنامه ای، از شرکت در جشنواره انصراف دادند.

با این حال به گفته برگزارکنندگان، جشنواره امسال آناپولیس مجموعه جالب توجهی از آثار سینماگران جوان ‌و مستقل و نیز ستاره های بزرگ و مشهور را به نمایش می گذارد.

جشنواره فیلم آناپولیس در سال ۲۰۱۳ شکل گرفت و به تدریج به یکی از رویدادهای مهم هنری ایالت مریلند تبدیل شد که هر سال تماشاگران آن افزایش یافته است.

هشتمین دوره این جشنواره ۲۶ تا ۲۹ مارس امسال به صورت اینترنتی برگزار می شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG