لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۶

آن دیویس کمدین محبوب آمریکایی درگذشت


«آن بردفورد دیویس» بازیگر سریال های تلویزیونی آمریکا
«آن بردفورد دیویس» بازیگر سریال های تلویزیونی آمریکا
«آن بردفورد دیویس» بازیگر سرشناس سریال های محبوب تلویزیونی آمریکا و برنده دو جایزه «امی» در سن ۸۸ سالگی درگذشت.

«آن دیویس» یکی از بازیگران نقش اول سریال کمدی خانوادگی «بردی بانچ» بود که محبوبترین سریال خانوادگی تلویزیونی در دهه ۷۰ میلادی در ایلات متحده و بسیاری از کشورها بشمار می آمد.

«آن دیویس» شهرت و محبوبیت خود را مدیون بازی در نقش یک کدبانو در سریال های کمدی خانوادگی دهه ۷۰ تلویزیونی ست. در این دوران، گونه ای طنز سرگرم کننده به نام «کمدی مکان» پدید آمد که شخصیت های نمایش همگی در یک مکان مثل خانه یا اداره به اجرای نقش می پرداختند. این نمایش ها گاهی حتی با حضور تماشاگران اجرا می شد.

سریال طنز «شوی باب کامینگز» یکی از نخستین سریال هایی بود که «آن دیویس» در آن به ایفای نقش پرداخت و به سرعت به عنوان چهره ای محبوب برای تماشاگران برنامه های تلویزیونی درآمد؛ اما شهرت او زمانی همه گیر شد که در سریال کمدی «بردی بانچ» نقش کدبانوی خانه را برعهده گرفت.

روادیدهای این سریال بر پایه روابط خانواده ای بناشده بود که ۶ فرزند آن خانواده، محصول ازدواج های قبلی زن و شوهر بودند.

سریال «بردی بانچ» سال ها از شبکه تلویزیونی «ای بی سی» آمریکا و چندین شبکه تلویزیونی جهان پخش می شد. طیف گسترده ای از مردم آمریکا تماشاگران همیشگی این کمدی خانوادگی بودند.

محبوبیت این سریال چنان بود که بعدها بیش از چهار فیلم سینمایی با همین عنوان و با بازی خود «آن دیویس» در هالیوود ساخته شد، که با استقبال شدید مخاطبان سینما روبرو شد.

خانم دیویس که ۲ بار شایسته دریافت جایزه معتبر «امی» شده بود، به دلیل بازی چشمگیر و محبوبیت فراوان، توانست در چندین نمایش در تئاتر «برادوی» نیویورک نیز ایفای نقش کند. این خود امتیازی بزرگ برای بازیگران آمریکایی بشمار می آید.
XS
SM
MD
LG