لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۵

نیاز بچه حیوانات یتیم به پالتو پوست قدیمی شما


در چند دههء اخیر گروه های حمایت از حقوق حیوانات و حفظ دنیای وحش زیاد شده؛ و نمونه ای از آنها سازمان ها و گروه های ضدلباس های تهیه شده از پوست حیوانات وحشی است.

بسیاری از این گروه ها به اعتراض از مصرف از پوست طبیعی حیوانات وحشی، به ویژه حیوانات در خطر انقراض، حتی گاهی جلوی در بوتیک ها یا نمایش های مدی که در آنها از این محصول استفاده شده تظاهرات می کنند.

بسیاری از مردم عادی نیز برخلاف گذشته، به خصوص خانم ها که علاقه زیادی به کت ها و پالتوهای پوست نشان می دادند و آنها را یکی از نشانه های شیک پوشی و ثروت می دانستند، اکنون یا مخالف پوشیدن جامه های دوخته شده از پوست حیوانات هستند یا گاهی دو دل هستند و نمی دانند چکار کنند.

ولی اگر شما از کسانی هستید که موافق حقوق حیوانات و مخالف پوشیدن پوست هستید، ولی مثلاً از مادر بزرگتان یک کت خز به ارث برده اید و نمی دانید با آن چه کاری بکنید، نگران نباشید.

می توانید آن را به بچه حیواناتی که مادرشان را از دست داده اند ببخشید. چرا که به نظر می رسد آنها دوست دارند خودشان را به پوست حیوانات بچسبانند و احساس گرمی کنند.

بورن فری یو اس ای (Born Free USA)، یک سازمان حفظ و بهزیستی حیوانات، می گوید پالتوها و کت های پوست بخشیده شده به بچه های حیوانات کمک می کند که با تماس با آنها حس گرمی و آسایش و آرامش کنند.

تماس با پوست طبیعی حیوانات باعث تقویت سیستم دفاعی در آنها شده و احتمال مرگ این حیوانات کوچک را کاهش می دهد.

XS
SM
MD
LG