لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۸

قلب سارایوو به آنجلینا جولی اهدا شد


قلب سارایوو به آنجلینا جولی اهدا شد
قلب سارایوو به آنجلینا جولی اهدا شد

درهفدهمین سال برگزاری جشنواره فیلم سارایوو در پایتخت بوسنی، روز شنبه گذشته جایزه ویژه ای به آنجلینا جولی، بازیگر محبوب سینمای هالیوود و سفیرنیکوکاری سازمان ملل متحد اهدا شد.

دبیرجشنوراه فیلم سارایوو ضمن اهدای این جایزه به «آنجلینا جولی» از او به خاطر جلب توجه جهانیان به آوارگان بوسنی سپاسگزاری کرد.

آنجلینا جولی، به عنوان سفیر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، تاکنون چند بار به کشور بوسنی سفر کرده است. او به همراه شریک زندگی و پدر فرزندانش برد پیت، به اردوگاه های پناهندگان رفت و توانست توجه دنیا را به این آوارگان و شرایط ناهمگون زندگی آن ها جلب کند.

جولی پس از دریافت جایزه خود به حاضران گفت:«توی ماشین به برد گفتم می ترسم گریه ام بگیره..... اما الان فقط میتونم بگم خیلی خوشحالم که توی این شهر و توی این کشور زیبا هستم.»

آنجلینا جولی که از او در این جشنواره سینمایی استقبالی درخور یک قهرمان شد، سال گذشته نخستین فیلم سینمایی خود را در بوسنی کارگردانی کرد. این فیلم «در سرزمین خون و عسل» نام دارد که ماجرای عشق بین یک مرد صرب و یک زن مسلمان بوسنیایی است که در جریان جنگ ناچاراز هم جدا می شوند.

جشنواره فیلم سارایوو ۱۳ سال پیش، کارش را شروع کرد تا ساکنان این شهر جنگ زده را به زندگی عادی برگرداند. امروزه هر سال ، هزاران نفر از شهرهای اطراف برای تماشای فیلم های این جشنواره، به پایتخت بوسنی می آیند.

XS
SM
MD
LG