لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۲

جنگ یک پزشک اورژانس با ویروس کرونا: با تمام وجود کنار بیماران‌مان هستیم


بخش انگلیسی صدای آمریکا - صدا از بلندگوی بخش اورژانس بلند می شود: «بیمار بدحال. کمک همه لازم است.»

بیمار به سختی نفس می‌کشد و سطح اکسیژن خون او به میزان خطرناک ۵۰ درصد رسیده است. یک مورد احتمالی دیگر از ویروس کرونا. این یک بیمار دیگر است که دکتر جوزف هبوش و همکارانش تلاش خواهند کرد نجات دهند و برای مراقبت های بیشتر به تخت بیمارستان برسانند.

دکتر هبوش، ۴۴ ساله، هفتمین نسل پزشکان خانواده‌اش است. او همچنین یکی از پایه‌گذاران مرجع پزشکی آنلاین «ام دی کلک» است: «احساس رضایت بخشی است که در خط مقدم مبارزه در این جنگ باشید. ما همه دست به دست هم داده ایم و با تمام وجود کنار بیماران‌مان هستیم.»

اما دکتر هبوش از این بیماری مصون نیست. ترس از این وجود دارد که او و همکارانش بیمار شوند: «ما واقعا دشمن‌مان را نمی شناسیم.»

او که سرپرست تیم ویژه کرونا در بیمارستانی در «منهتن» است، روز دوشنبه حدود ۲۵ بیمار را معاینه کرده است. این تعداد اگرچه نسبت به روزهای اخیر کمتر به نظر می رسد، اما حال بعضی بیماران بسیار وخیم است. یکی از آنها زمانی که او ساعت ۷:۴۵ دقیقه صبح رسید به دستگاه تنفس مصنوعی وصل بود و فشار خونش به شکل خطرناکی پایین افتاده بود.

ایجاد توازن میان برگرداندن فشار خون او به حد طبیعی و تزریق داروی بیهوشی برای اتصال بیمار به دستگاه تنفس مصنوعی از چالش های صبح هنگام او بود. بالاخره راه حلی پیدا شد و وضعیت بیمار به ثبات رسید.

سپس نوبت به مردی رسید که سطح اکسیژن خونش به شکل خطرناکی پایان آمده بود.

یک دستگاه تنفس مصنوعی در دسترس بود. اما پزشکان روش های متفاوتی را مدنظر قرار می دهند. در این مورد هبوش و تیم او بیمار را روی شکمش خواباندند؛ حرکتی که گاه می تواند مفید باشد.

نیم ساعت بعد سطح اکسیژن خون بیمار به حالت طبیعی ۹۵ درصد رسید. هرچند هنوز برای پیش بینی وضعیت نهایی او زود است، اما تصویر پیش رو روشن تر است.

هبوش می‌گوید: «مهم است که بر نکات مثبت و یافته های فزاینده مان تمرکز کنیم و راه‌هایی را برای کمک به این بیماران بیابیم.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG