لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۱

گروهی از فعالان و شهروندان نروژی خواستار آزادی نسرین ستوده شدند


تجمع فعالان عفو بین‌الملل و شهروندان نروژی در مقابل سفارت ایران در شهر اسلو
تجمع فعالان عفو بین‌الملل و شهروندان نروژی در مقابل سفارت ایران در شهر اسلو

بیش از ۲۸هزار نفر از فعالان عفو بین‌الملل و شهروندان نروژی با امضای دادخواستی، خواستار آزدی فوری نسرین ستوده، وکیل دادگستری شدند.

بنا بر گزارش سازمان عفو بین الملل، روز جمعه ۲۴ اسفند گروهی از فعالان و شهروندان نروژی پس از تجمع در مقابل سفارت ایران در شهر اسلو این امضاها را تحویل این سفارت دادند.

سازمان حقوق بشری عفو بین الملل چهارشنبه ۲۲ اسفند گذشته با راه اندازی کارزاری اینترنتی برای آزادی نسرین ستوده از فعالان مدنی سراسر جهان خواست که افکار بین المللی را متوجه وضعیت و مطالبات این وکیل دادگستری زندانی کنند.

رضا خندان همسر این وکیل زندانی نیز چهارشنبه گذشته در صفحه فیسبوک خود نوشت که حکم نسرین ستوده در آخرین پرونده‌اش، در زندان به او ابلاغ شده است و حکم او برای دو پرونده باز خود به ۳۳ سال و شش ماه زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق است. او پیش از این نیز به پنج سال زندان محکوم شده بود.

رابرت پالادینو، جانشین سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز روز سه‌شنبه ۲۱ اسفند به خبرنگاران گفت: «ما حکم صادره علیه نسرین ستوده را به شدت محکوم می‌کنیم و از شرکا و متحدان خود می‌خواهیم که گفت‌وگو کرده و از همه شرکا و متحدین مان می‌خواهیم که به این حکم اعتراض کنند.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG