لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۰۳

وکیل امیر حکمتی: آمریکا برای تبادل موکلم درخواست داده است


وکیل امیر حکمتی: آمریکا برای تبادل موکلم درخواست داده است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:16 0:00

وکیل‌ مدافع امیر ‌حکمتی از درخواست آمریکا از ایران برای تبادل موکلش با برخی بازداشت‌ شده‌های ایرانی مقیم آمریکا خبر داد.

محمود علیزاده‌ طباطبایی می گوید از یک منبع غیر رسمی شنیده است که آمریکا از طریق دفتر حافظ منافع خود در ایران این درخواست را ارائه کرده است.

آقای طباطبایی در گفتگو با بخش فارسی صدای آمریکا با بیان اینکه در درخواست اسم افرادی که خواهان مبادله با امیرمیرزایی حکمتی هستند بیان نشده، اظهار امیدواری کرد که این درخواست مورد پذیرش قرار گیرد.

وزارت خارجه آمریکا گزارشهای منابع ایرانی مبنی بر طرح پیشنهاد تبادل زندانی با ایران را تکذیب کرد. دو سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گویند دولت ایالات متحده درخواستی برای مبادله امیر حکمتی با زندانیان ایرانی در آمریکا نداده است و چنین ادعائی صحت ندارد.
در عین حال این سخنگویان تاکید کردند که آمریکا هم چنان خواستار آنست که امیر حکمتی، سعید عابدینی، و جیسون رضائیان که در ایران محبوسند فوری آزاد شوند و دولت ایران در یافتن رابرت لوینسون کمک کند
.

امیر میرزایی حکمتی ، سه سال پیش و هنگام دیدار از ایران بازداشت و به اتهام جاسوسی به اعدام محکوم شد. چندی پیش دستگاه قضایی ایران حکم او را به ۱۰ سال زندان تقلیل داد.

  • 16x9 Image

    کوروش صحتی

    عمده گزارشهای او در مورد مسائل سیاسی داخلی ایران، حقوق بشر و جنبش های اجتماعی است.

XS
SM
MD
LG