لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۲

برعکس ۲۰۱۶، آمریکایی ها به سال ۲۰۱۷ امیدوارند


تظاهرات مردم و سد جاده به دنبال شلیک و کشته شدن کیث لامونت اسکات توسط پلیس شهر شارلوت، ایالت کارولینای شمالی، ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۶
تظاهرات مردم و سد جاده به دنبال شلیک و کشته شدن کیث لامونت اسکات توسط پلیس شهر شارلوت، ایالت کارولینای شمالی، ۲۲ سپتامبر ۲۰۱۶

سیاست های اعصاب خوردکن، کشمکش های برون مرزی، و تیراندازی های داخل کشور، در سال ۲۰۱۶ مردم آمریکا را خسته کرده است ولی یک نظرسنجی جدید نشان داده که نسبت به سال ۲۰۱۷ خوش بین هستند و اکثر آنها امید دارند که اتفاق های بهتری برای کشور خواهد افتاد.

این نتیجه نظرسنجی مشترک خبرگزاری آسوشیتدپرس و موسسه تایمز اسکوئر الاینس است.

ولی سال ۲۰۱۶ چطور بود؟

طبق این نظر سنجی مردم آمریکا از سال ۲۰۱۶ راضی نبودند و تنها ۱۸ درصد گفتند امور کشور در این سال بهبود یافت. ۴۷ درصد گفتند شرایط تفاوتی با سال ۲۰۱۵ نداشته و ۳۳ درصد ابراز کردند که وضعیت کشور در ۲۰۱۶ بدتر شده است.

ولی از نظر شخصی بخواهیم، آنها نسبت به سال ۲۰۱۷ خوشبین هستند.

۵۵ درصد از کسانی که در این نظر سنجی شرکت کردند معقتدند که وضعیتشان سال آینده میلادی بهتر از سال جاری خواهد بود؛ که ۱۲ پوان بیشتر از سال گذشته بود.

به نقل از روزنامه واشنگتن پست برخی از کسانی که در مورد نتایج این نظرسنجی با آنها مصاحبه شد، خوشبینی اشان را نشان دادند.

یکی از آنها «بورما تمبورا» راننده ای در هارلم نیویورک گفت سال آینده از امسال بهتر خواهد بود، «چون مردم کار بیشتری خواهند داشت و در نتیجه پول بیشتری برای خرج کردن دارند.»

الیزابت فلین ۶۲ ساله، معلم دبستان از شهر پی بادی ایالت ماساچوست هم می گوید سال ۲۰۱۷ بهتر خواهد بود، «باید خوشبین بود و من هم سعی ام را خواهم کرد.»

طرفداران حزب دموکرات بیشتر از جمهوریخواهان معتقدند که سال ۲۰۱۶ بدتر از سال ۲۰۱۵ بود. و جمهورخواهان همینطور معتقدند که سال ۲۰۱۷ برای آنها، بخصوص از نظر شخصی، خیلی بهتر خواهد بود.

یکی از کسانی که سال ۲۰۱۶ را سال بدی می دانست بنجامین الساپ، پروفسور دانشگاه میامی ایالت فلوریدا است. او گفت تنها به سه کلمه نیاز دارد که دلیل آن را توضیح دهد: «ترامپ، ترامپ، ترامپ!»

رابرت گرین استون، یک دلال معاملات املاک تجاری در نیویورک سیتی گفت سخنان و موعظه های سیاسی ای که منجر به انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا شد، موجب به هم ریختن و ویرانی احساسات و افکار مردم شد، «میزان دروغ پراکنی ها، مردم را نسبت به همه چیز و همه کس بد بین کرد، حتی نسبت به همسایه بغل دستی شان.»

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG