لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۷

انتقاد از دونالد ترامپ در مراسم اهدای جوایز موسیقی آمریکا


مراسم اهدای جوایز موسیقی آمریکا، یکشنبه بیستم ماه نوامبر در سالن تئاتر «مایکروسافت» در لس آنجلس برگزار شد. اجرای برنامه بر عهده مانکن مشهور جی جی حدید و کمدین، جی فروآ بود که از دید برخی ترکیب خوبی نبودند اما شوخی های هر کدام، جداگانه، با استقبال تماشاگران روبرو شد.

جی جی حدید با همسر رئیس جمهوری آینده آمریکا شوخی کرد و شباهت سخنرانی او در کنوانسیون حزب جمهوریخواه با سخنرانی میشل اوباما را دست انداخت.

خود دونالد ترامپ هم چندین بار سوژه قرار گرفت. هنرمندانی چون استینگ و «گرین دی» به شدت از رئیس جمهوری آینده آمریکا انتقاد کردند. گرین دی یک ترانه اعتراضی در مورد ریاست جمهوری ترامپ نیز خواند که طرفدارانش در شبکه های اجتماعی بیشتر از مخالفانش بود. در حالی که مخالفان می گویند او این ترانه را خواند تا شهرت از دست رفته اش را بازپس بگیرد، بسیاری او را به خاطر صراحت در ابزار عقیده ستودند.

استینگ، که جایزه یک عمر دستاورد را گرفت در سخنانش از نگرش ترامپ نسبت به مسأله مهاجرت انتقاد کرد. او گفت خودش در عرصه موسیقی آمریکا یک مهاجر است و موسیقی راک را بهترین محصول صادره شده به آمریکا خواند که پذیرای هر نژاد و رنگی است.

آریانا گرانده، مهمترین جایزه موسیقی آمریکا را به خانه برد و به عنوان هنرمند برتر سال انتخاب شد. او در این قسمت با خوانندگانی چون جاستین بیبر، ریانا و سلنا گومز رقابت می کرد.

گومِز، جایزه بهترین هنرمند زن راک-پاپ را گرفت و برای نخستین بار پس از انتشار خبر بستری شدنش در انظار عمومی حاضر شد. این هنرمند بیست و چهار ساله در ماه اوت گفت که به دلیل افسردگی، اضطراب و بیماری لوپوس، برای مدتی کار هنری را کنار خواهد گذاشت.

او در سخنانش گفت به عکسهای اینستاگرام دوستانتان توجهی نکنید. ببینید چه در قلب آنها می گذرد.

در بخشی از مراسم، خواهر پرینس، ستاره فقید موسیقی پاپ از برادرش یاد کرد. پرینس، در قسمت موسیقی متن برای فیلم «باران ارغوانی» محصول سال ۱۹۸۴ نامزد دریافت جایزه شده بود و با موسیقی متن فیلمهای جدیدی چون جنگ ستارگان: نیرو بر می خیزد در این بخش رقابت کرد و جایزه را از دست آنها ربود.

دریک، که با نامزدی در سیزده بخش پیشتاز بود جوایز بهترین هنرمند هیپ هاپ، بهترین ترانه و آلبوم را برای Views دریافت کرد ؛ آلبومی که یک میلیارد بار در اپل موزیک گوش داده شد و رکورد زد.

زین ملک، یکی از اعضای گروه One Direction نیز جایزه هنرمند جدید سال را به خانه برد.

از میان اجراهای شب، با توجه به غیبت بسیاری از ستاره ها در مراسم ، اجرای The Weeknd و لیدی گاگا بیشتر از دیگران مورد استقبال قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG