لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۲۹

زوج ورزشکار کانادا و آمریکا در مسیر المپیک لندن


کشورهای سراسر جهان طی ماه جاری ورزشکاران خود را که به بازیهای المپیک تابستانی لندن اعزام می کنند.

اوسین بولت، سریع ترین مرد جهان در جاماییکا جمعه شب همین هفته با تعدادی از چهره های نوظهور این رشته ورزشی به رقابت برمی خیزد. مسابقات آزمایشی المپیک در رشته های مختلف دو و میدانی در کانادا و ایالات متحده برگزار می شوند. این رقابت ها برای یافتن قهرمانان برتر هر کشور احتمال وجود یک حکایت عشقی در بازی های لندن را اثبات خواهند کرد.

قهرمان ورزشهای ده گانه دو و میدانی المپیک به طور سنتی عنوان «بزرگترین قهرمان جهان» را به خود اختصاص خواهد داد. دستیابی به این عنوان، کار بسیار دشواری است. اما یک ورزشکار ٢۴ ساله اهل ایالت اورگان در ایالات متحده در طی ماه جاری جایگاه خود را در مقام یکی از امیدهای کسب مدال طلای المپیک تابستانی تثبیت کرد.

رقابت های آزمایشی تیم المپیک ایالات متحده در یوجین اورگان، محل تولد اشتون ایتون برگزار شدند. هواداران وی از اول رقابت های ده گانه او را تشویق کرده اند. ایتون برای دستیابی به مدال طلای دوی صد متر در ورزشهای ده گانه دو و میدانی بسیار قدرتمند ظاهر شد.

این رقابت ها هر روز دشوارتر شدند و ارتفاع مانع پرش دو ۴۰۰ متر از روز اول، به موانع بلندتر در روز دوم افزایش یافتند.

آشتون پیش از رویدادهای نهایی، برای آزمایش توانایی های ورزشی خود در رشته مسابقه ١۵۰۰ متر و نیز پرتاب نیزه با مربی خود مشورت کرد.

او می گوید «به مربی ام نگاه کردم و گفتم برای دستیابی به مدال و شکستن رکورد آمریکا چه قدمی باید بردارم؟ کدام نیزه را پرتاب کنم؟ او هم به من نگاه کرد و گفت نه اشتون، تو باید رکورد جهانی را بشکنی. من هم در اوج ناباوری گفتم پس هدف دستیابی به این رکورد خواهد بود!»

او در این راه موفق شد و اشتون به رکورد جهانی جدیدی در رشته های ده گانه دو و میدانی دست یافت و برای حضور در تیم ملی ایالات متحده در المپیک تابستانی لندن واجدالشرایط شد.

اما ایتون تنها عضو خانواده نیست که رویای دستیابی به مدال المپیک را در سر می پرواند. برایانه تیسن، نامزد او هم طی هفته جاری برای واجدالشرایط شدن برای ورود به رقابت های بازی های تابستانی در رشته دوی استقامت متحرک در رشته های ده گانه دو و میدانی رقابت می کند. تیسن در دانشگاه اورگان سه بار به مقام قهرمانی در رشته دو و میدانی دست یافت. این زوج برای اولین بار در همین دانشگاه آشنا شدند.

با این وجود، تیسن از یوجین و محل اقامت خود و نامزدش در رقابت ها شرکت نکرده است. او در رقابت های آزمایشی تیم المپیک کانادا در کالگری شرکت کرده است. او در مزارع ساسکاچوان بزرگ شده است و شهروند کانادا محسوب می شود. او می داند هواداران کانادایی اش به دل نمی گیرند که نامزد آمریکایی خود را در رقابت های لندن تشویق کند.

تیسن می گوید «خیلی از طرفدارهای من به مدارس آمریکایی رفته اند و در ایالات متحده دوست هایی دارند. بنابراین من را درک خواهند کرد».

اشتون تصور نمی کند که وفاداری این زوج به کشورهای مادری شان بر روابط فردی شان تاثیری بگذارد.

ایتون می گوید: «بله او کانادایی است و من هم عضو تیم ملی ایالات متحده هستم. اما اگر همه چیز به خوبی پیش برود و او فرصتی بیابد که پرچم کانادا را به دست بگیرد، خیلی هیجان انگیز خواهد بود. کل این تجربه خیلی باحال هست. هیچ ارتباطی که کشورها ندارد. فقط یک رویداد ( ورزشی) است.

ایتون و تیسن می گویند برای ما دهکده المپیک لندن، تنها منطقه بی طرف است.

یافتن زمانی برای برگزاری یک جشن عروسی مناسب نیز چالشی است که البته در حد و اندازه دستیابی به مدال المپیک دشوار نیست. آن ها مراسم ازدواج شان را تا ژوییه سال ٢٠١٣ به تعویق انداخته اند.
XS
SM
MD
LG