لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۰

دادگاه در عربستان یک مادر آمریکایی را به بهانه «زیاد غربی بودن» از حضانت دختر ۴ ساله محروم کرد


بتانی ویه‌را حضانت دختر چهار ساله اش را از دست داد. او می تواند از دادگاه درخواست تجدید نظر کند
بتانی ویه‌را حضانت دختر چهار ساله اش را از دست داد. او می تواند از دادگاه درخواست تجدید نظر کند

یک مادر آمریکایی در عربستان سعودی حضانت دختر کوچکش «زینا» را به دلیل آن چه که «غربی بودن بیش از اندازه مادر» و «نگرانی از تربیت صحیح فرزند» عنوان شده، از دست داده است.

به گزارش خبرگزاری سی ان ان، والدین این زن آمریکایی که در ایالت واشنگتن زندگی می کنند به سی ان ان گفته اند که نگران وضعیت دختر و نوه شان هستند و می ترسند هرگز نتوانند آنها را ببینند.

این مادر ۳۲ ساله که مربی یوگا است در سال ۲۰۱۱ برای تدریس در دانشگاه به عربستان سعودی نقل مکان کرد. او به تازگی از همسرش که اهل عربستان است، جدا شده و با او بر سر حضانت فرزند ۴ ساله شان درگیر شده است.

به گزارش سی ان ان، دادگاهی در ماه ژوئیه صلاحیت او را برای نگهداری از فرزندش تأیید نکرد.

زینای کوچک هم اکنون ۴ ساله است
زینای کوچک هم اکنون ۴ ساله است

قاضی دادگاه گفته بود که این مادر تازه با اسلام آشنا شده است، در این کشور یک خارجی است، و به احتمال زیاد سنت‌ها و فرهنگی که با آن بزرگ شده را حفظ خواهد کرد. قاضی گفته است که ترجیح می دهد زینا با فرهنگ غربی بار نیاید.

گفته می شود وکلای همسر پیشین این زن آمریکایی از پست های او در شبکه های اجتماعی برای اثبات این که سبک زندگی و بینش او اسلامی نیست، استفاده کرده اند.

وکلای همسر پیشین این زن یکی از دلایلی که آورده این است که او در جشنواره «برنینگ من» آمریکا که از آن به عنوان «عجیب ترین جشنواره دنیا» یاد می شود شرکت کرده است؛ جایی که به زعم آنها در آن شرکت‌کننده‌ها لباس های عجیب می پوشند و تمامی شب را بیدار می مانند و می رقصند و می نوشند.

اما این زن آمریکایی به دادگاه گفته است کسی که نمی تواند از پس مسئولیت بزرگ کردن فرزند برآید، شوهر او است که «رفتاری خشن دارد» و «مواد مخدر مصرف می کند.»

به حکم قاضی، مادربزرگ پدری زینا حضانت او را بر عهده گرفته است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG