لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۴

میزگرد نویسندگان جهان در دفتر اروپایی سازمان ملل متحد


میزگرد نویسندگان جهان در دفتر اروپایی سازمان ملل متحد
میزگرد نویسندگان جهان در دفتر اروپایی سازمان ملل متحد

تارنمای رسمی انجمن قلم آمریکا از دفتر اروپایی سازمان ملل متحد در ژنو گزارش کرده: گروهی ازنویسندگان از سراسر جهان و به نمایندگی انجمن جهانی قلم به ژنو رفتند تا در نشستی با نمایندگان عالیرتبه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد نگرانی خود را از وضعیت زیرپانهادن باورهای اجتماعی و دینی اقلیتها در سراسر جهان اعلام کرده باشند.

بنا به گزارش تارنمای انجمن قلم آمریکا: روز پنجشنبه 25 شهریور شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو برگزارکننده میزگرد بزرگی با شرکت نمایندگان نویسندگان و مولفان از سراسر جهان بود تا درباره ضرورت رعایت همه جانبه حق بیان، و آزادی اقلیتهای دینی در سراسر جهان تاکید شده باشد.

این میزگرد که به دعوت انجمن جهانی قلم و به پشتیبانی انجمن قلم آمریکا و انجمن قلم نروژ برگزار شده بود، آذر نفیسی؛ پژوهشگر و منتقد ادبی ایرانی آمریکایی، آریل دروفمن، طارق رمضان و «ول سوینیکا» نمایشنامه نویس و شاعر نیجریایی و برنده نوبل ادبیات،از جمله شرکت کنندگان در این نشست بودند. در این نشست حملات تروریستی را نه ناشی از مذاهب؛ بلکه ناشی از رهبران سازمانهای تروریستی ای دانسته شده که با نام یک مذهب گروه خود را تشکیل داده اند.

آذر نفیسی نیز در این نشست بر محکومیت سنگسار و ممنوعیتهای شدید علیه زنان در تفکرات دولتمردان اسلامی که خود را نماینده خدا معرفی می کنند تاکید کرد.

«که وامه آنتونی»، نویسنده زاده کشور غنا و رئیس کنونی انجمن قلم آمریکا در این نشست بر آزادی و احترام به مذاهب در آمریکا تاکید کرد.

دراین نشست تهدید به آتش زدن قرآن از سوی یک کشیش افراطی کلیسای کوچکی در آمریکا محکوم شد.

XS
SM
MD
LG