لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۷

انجمن قلم آمریکا برندگان نوشتن در زندان امسال را معرفی کرد


انجمن قلم آمریکا برندگان نوشتن در زندان امسال را معرفی کرد
انجمن قلم آمریکا برندگان نوشتن در زندان امسال را معرفی کرد

جایزه انجمن قلم آمریکا به زندانیان دوستدار ادبیات که «برون جهیدن: صدایی از درون» نامیده شده، هرساله به زندانیانی اهدا می شود که بهترین اثر ادبی سال را خلق کرده باشند.

انجمن قلم آمریکا که کارزار «نوشتن در زندان» را ساماندهی می کند، برندگان امسال رشته های شعر، داستان و خاطره نویسی زندانیان را اعلام کرد. این جایزه که «برون جهیدن: صدایی از درون» نامیده شده هرساله به نفرات اول تا سوم اهدا می شود به زندانیانی تعلق می گیرد که بهترین اثر ادبی سال را خلق کرده باشند. کارزار «نوشتن در زندان» به پشتیبانی مالی بنیادها و شرکتهای مالی و بنگاههای خیریه تامین هزینه می شود و انجمن قلم نیز اعضای داوطلب خود را به صورت رایگان به زندانها می فرستد تا کلاسهای ادبیات خلاقه را برای زندانیان تدریس کنند.

بنا به گزارش سایت رسمی انجمن قلم آمریکا، روز دوشنبه اول نوامبر طی مراسمی که در منهتن نیویورک برگزار خواهد شد، بخشهایی از آثار برنده ادبیات زندان برای مخاطبان بازخوانی می شود. درآمد ناشی از این فروش بلیط های این گردهمایی برای پیشبرد امور فرهنگی درون زندانها هزینه خواهد شد.

انجمن قلم آمریکا از نویسندگان سراسر جهان درخواست کرده برای اعتلای فرهنگی زندانیان داوطلبانه کلاسهای ادبی و داستانخوانی را در زندانها راه اندازی کرده از دولتهای خود بخواهند بودجه فرهنگی زندانها را گسترش دهند تا کاهش شمار محکومین را در پی داشته باشد.

انجمن قلم آمریکا از دولتهای جهان خواسته است بجای زندانی کردن نویسندگان معترض، به آنان اجازه دهد آزادانه به زندانها بروند تا با کار فرهنگی زندانیان محروم از امکانات فرهنگی را یاری رسانند تا آینده ای بهتر از موقعیت کنونی شان داشته باشند.

XS
SM
MD
LG