لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۵۳

القاعده خواهان حمله به دیپلمات‌های آمریکایی


یک عضو آمریکایی شبکه القاعده در یمن، در پیامی اینترنتی خواهان حمله به دیپلمات های آمریکایی در جهان عرب شد. آدام گادان، متولد ایالت غربی کالیفرنیا که به اسلام گرویده، در پیام ویدئویی که بر وبسایتی متعلق به اسلام گرایان منتشر شده، از کشتن سفیر آمریکا در لیبی در یازدهم سپتامبر سال ٢٠١٢ میلادی ابراز خرسندی کرد.

آدام گادان، که برای نابودی‌اش پاداش یک میلیون دلاری تعیین شده، در ویدئوی اخیر از ثروتمندان مسلمان خواسته است با اختصاص پاداش برای ترور سفیران غربی در کشورهای عربی در دل دشمن ترس و وحشت ایجاد کنند.
شاخه یمن القاعده سال گذشته سه کیلوگرم طلا برای ترور سفیر آمریکا در صنعا و پنج میلیون ریال (معادل بیش از ٢٣ هزار دلار) برای کشتن هر سرباز آمریکایی در یمن، جایزه تعیین کرد.

سخنان گادان در هنگامی پخش شده که فعالیت سفارتخانه های بریتانیا و آلمان در صنعا پایتخت یمن پس از دو هفته تعطیلی از سر گرفته شده است.
دو هفته پیش به خاطر احتمال حمله تروریستی شبه نظامیان القاعده، شماری از سفارتخانه ها فعالیت خود را به حال تعلیق درآوردند.
آمریکا پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر احتمال حمله القاعده، ۱۹ سفارت و کنسولگری خود را در خاورمیانه و شمال آقریقا تعطیل کرد.

به جز در یمن، فعالیت سفارتخانه های آمریکا در سایر کشورهای خاورمیانه از سر گرفته شده است.

فعالیت سفارتخانه های بریتانیا و آلمان در صنعا پایتخت یمن پس از دو هفته تعطیلی از سر گرفته شد.
XS
SM
MD
LG