لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۲۵

جایزه «شجاعت اخلاقی» به مسیح علی‌نژاد رسید


مسیح علی‌نژاد
مسیح علی‌نژاد

کمیته یهودیان آمریکا با اهدای جایزه شجاعت اخلاقی از سرسختی مسیح علی‌نژاد در مبارزه با جمهوری اسلامی تجلیل کرد و شجاعت او و تعهدش به حمایت از حقوق بشر را ستود.

لیزا پروزان، از اعضای کمیته یهودیان آمریکا، گفت: «مسیح علی‌نژاد قابل تجلیل است چرا که زندگی خود را وقف افشای جنایت‌های سران جمهوری اسلامی کرده و با به خطر انداختن جان خود به دفاع از حقوق بشر و زنانی پرداخته که در ایران برای آینده‌ای بهتر می جنگند.»

مسیح علی‌نژاد روزنامه‌‌نگار، فعال حقوق بشر و مجری برنامه تبلت صدای آمریکا نیز با تشکر از اهدا کنندگان این جایزه گفت: «جایزه شجاعت اخلاقی را با زنان شجاع ایرانی که از زمان انقلاب به عنوان شهروند درجه دو شناخته می‌شوند قسمت می‌کنم.»

مسیح علی‌نژاد
مسیح علی‌نژاد

علی‌نژاد حرفه روزنامه‌نگاری را با پوشش اخبار مجلس در تهران آغاز کرد و به خاطر مقالاتش درباره قانون‌گذاران فاسد جنجال‌برانگیز شد. او در سال ۱۳۸۸ به دنبال سرکوب تظاهرات علیه آن چه که «تقلب در انتخابات ریاست جمهوری» خوانده می‌شد، ایران را ترک کرد. او اکنون در ایالات متحده زندگی می‌کند.

او در سال ۱۳۹۳ کارزار آنلاین «آزادی یواشکی زنان در ایران» علیه حجاب اجباری را راه اندازی کرد؛ کارزاری که به بزرگترین کمپین نافرمانی مدنی در تاریخ ایران تبدیل شد.

مسیح علی‌نژاد به مجمع جهانی یهودیان آمریکا گفت: «حجاب اجباری برای حکومت اسلامی مانند دیوار برلین است، برای کمونیسم. همانطور که با فروپاشی دیوار برلین، کمونیسم سقوط کرد با پیروزی زنان بر حجاب اجباری هم، جمهوری اسلامی سقوط خواهد کرد.»

وی با اشاره به تلاش‌های بی وقفه جمهوری اسلامی برای توقف و ساکت کردن او تصریح کرد: «کار من تمام نشده است. من می‌توانم احساس بدبختی کنم یا می‌توانم ظالمان را بدبخت کنم. من گزینه دوم را انتخاب می‌کنم.»

مجمع جهانی یهودیان آمریکا هر ساله از ۱۲ تا ۱۴ ژوئن در شهر نیویورک برگزار می‌شود. یکی از برنامه‌های این همایش حمایت از افراد و سازمان‌های پیشرو جهانی است.

اهدای جایزه شجاعت اخلاقی کمیته یهودیان آمریکا به مسیح علینژاد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

XS
SM
MD
LG