لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۸

یک آمریکایی عضو داعش با احتمال دریافت حکم حبس ابد روبرو است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - یک شهروند آمریکایی که گفته می‌‌شود به عنوان تک تیرانداز به گروه اسلامگرای تروریستی «داعش» پیوسته و سرانجام به رتبه امیری رسیده بود، با اتهام های جدید و احتمال حبس ابد روبرو است.

مقام های وزارت دادگستری ایالات متحده سه شنبه علیه روسلان ماراتوویچ آسائینوف، ۴۳ ساله، ساکن بروکلین در نیویورک، پرونده ای با پنج مورد اتهامی جدید در دادگاه فدرال تشکیل دادند.

اتهامات علیه آسائینوف شامل توطئه برای ارائه حمایت مادی به داعش؛ ارائه نیرو، آموزش، مشورت‌‌های کارشناسی و سلاح به داعش؛ دریافت آموزش های نظامی از داعش؛ و ممانعت از اجرای عدالت است.

اگر او در رابطه با تمام اتهامات جدید مجرم شناخته شود، احتمالا با حکم حبس ابد روبرو خواهد شد. این در حالی است که مطابق اتهامات مطروحه در پرونده اولیه، حداکثر حکمی که برای او انتظار می‌رفت ۲۰ سال زندان بود.

مقام های آمریکایی آسائینوف را ماه ژوئیه مدتی پس از بازداشت در سوریه به ایالات متحده برگرداندند.

آسائینوف که شهروند آمریکا است از قزاقستان به ایالات متحده آمده بود. او در اواخر سال ۲۰۱۳ به سوریه رفت، به عنوان تک تیرانداز در کنار داعش جنگید و در نهایت مسئول ایجاد اردوگاه های آموزش نظامی برای نیروهای تازه جذب شده داعش شد تا به آنها استفاده از اسلحه را آموزش دهد.

از سال ۲۰۱۱، هشتاد شهروند یا فرد دارای اجازه اقامت دائم در آمریکا برای پیوستن به گروه های تروریستی به سوریه یا عراق رفته اند که هفتاد و پنج درصدشان جذب داعش شدند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG