لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۴۶

محاکمه یک آمریکایی در کره شمالی به اتهام داشتن انجیل


جفری ادوارد فاول، شهروند آمریکایی دستگیر شده در کره شمالی
جفری ادوارد فاول، شهروند آمریکایی دستگیر شده در کره شمالی

جفری فاول سومین شهروند آمریکایی است که در کره شمالی در حبس به سر می برد.

وکیل مدافع شهروند آمریکایی دستگیر شده در کره شمالی روز دوشنبه با بیان این که موکلش تنها برای گذراندن تعطیلات به کره شمالی رفته بود گفت «جفری فاول ۵۶ ساله پدر سه فرزند است و عاشق ماجراجویی و سفر و تجربه کردن فرهنگ های مختلف و جاهای جدید است. .»

کره شمالی هفته گذشته در یک بیانیه دو خطی، خبر بازداشت جفری ادوارد فاول شهروند آمریکایی را «برای نقض قوانین» آن کشور اعلام کرد و گفت در حال تحقیق درباره اوست. وی روز ۲۹ آوریل (نهم اردیبهشت) هنگام خروج از کره شمالی در فرودگاه دستگیر شد. ظاهراً اتهام وی داشتن انجیل در هتل محل اقامتش بوده.

سختگیری کره شمالی با مسیحیان از آن روست که دولت فکر می کند آنها قصد دارند مردم کشور را به دین مسیحی بیاورند.

با بازداشت آقای فاول، شمار شهروندان آمریکایی که در بازداشت دولت پیونگ یانگ به سر می برند به ۳ نفر می رسد. دو زندانی دیگر پیونگ یانگ، متیو تاد میلر و کنت بی، شهروند آمریکایی کره ای تبار هستند.

کره شمالی از خارجیان بازداشت شده به عنوان برگ برنده برای گرفتن امتیازات اقتصادی و کشاندن مقامات بلندپایه بین المللی به آن کشور برای آزادکردن زندانیان استفاده می کند. در رسانه های کره شمالی، از بازدید مقامات خارجی به عنوان سفر برای ادای احترام به رهبر ذکر می شود.

کره شمالی به رغم آن که یکی از منزوی ترین کشورهای جهان است، هر سال پذیرای هزاران گردشگر خارجی است. در حالی که تحریم های بین المللی بر سر برنامه هسته ای، تجارت خارجی پیونگ یانگ را به نابودی کشانده، ارز خارجی که گردشگران با خود می برند تا حدودی به اقتصاد کشور کمک می کند.

گردشگران با تورهایی که تحت کنترل شدید قرار دارد به مناطق دیدنی برده می شوند. بیشتر این دیدنی ها بناهای یادبود برای خاندان کیم است که از دوران جنگ سرد بر کره شمالی حکمروایی می کنند.

دولت گردشگران را از تماس با مردم عادی برحذر می دارد و آنها را در هتل های ویژه خارجیان اسکان می دهد، و هزینه های سفر را به دلار یا یورو با آنها حساب می کند.
XS
SM
MD
LG