لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۳

نامزدی دو تن از کوهنوردان آمریکایی زندانی در ایران


مادران دو تن از سه کوهنورد آمریکایی بازداشت شده در ایران می گویند فرزندانشان قصد ازدواج دارند.
این مادران می گویند شین بائر در ماه ژانویه در زندان اوین تهران از سارا شورد تقاضای ازدواج کرده است. آنان می گویند فرزندانشان قرار است پس از آزادی از زندان ازدواج کنند. جمهوری اسلامی تاکنون خبری مبنی بر آزادی سه کوهنورد آمریکایی بازداشت شده در زندان اوین منتشر نکرده است.

مادران آقای بائر و خانم شورد روز دوشنبه ضمن انتشار بیانیه ای گفتند هفته گذشته هنگامی که همراه با مادر دیگر کوهنورد زندانی، جاش فتال با فرزندانشان در ایران ملاقات کردند از این نامزدی مطلع شده اند. آنان می گویند جاش فتال قرار است ساقدوش مراسم عروسی باشد.

مأموران انتظامی جمهوری اسلامی ایران این سه شهروند آمریکایی را حدود ده ماه پیش در استان کردستان و به اتهام ورود غیرقانونی به ایران بازداشت کردند.

آنان می گویند به شکل اتفاقی و هنگام کوهنوردی در منطقه مرزی کردستان عراق و ایران وارد خاک ایران شده اند.

همزمان، حیدر مصلحی وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی روز یکشنبه بار دیگر بر «جاسوس» بودن این سه نفر تأکید کرد. او همچنین از آمادگی ایران برای معاوضه این سه زندانی با شهروندان ایرانی شد که در آمریکا در حبس به سر می برند.
مادران این سه زندانی در بیانیه اخیر خود ضمن ابراز خوشحالی درباره خبر نامزدی فرزندانشان می گویند زمان ازدواج فرزندانشان «کاملا نامعلوم» است.

آنان می گویند شین بائر با استفاده از نخ لباسش حلقه نامزدی سارا شورد را درست کرد.

XS
SM
MD
LG