لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۸

آیا عربستان سعودی مسبب طلاق جنجالی مدیر آمازون بود؟


پیش بینی شده با جدایی مدیر آمازون از همسرش، او حدود هفتاد میلیارد از ثروتش را بدهد.
پیش بینی شده با جدایی مدیر آمازون از همسرش، او حدود هفتاد میلیارد از ثروتش را بدهد.

کارآگاهی که از طرف «جف بزوس» مدیر فروشگاه اینترنتی آمازون، مسئول تحقیق درباره چگونگی افشای روابط عاشقانه او شده است، عربستان سعودی را مسئول هک کردن اطلاعات خصوصی او دانست.

به گزارش گاردین، گوین دی بکر پس از هفته ها بررسی اسناد و شواهد مختلف مدعی است، مقامات عربستان سعودی به دلیل پیگیری های واشنگتن پست در ماجرای قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار عربستانی و انتقاد شدید این روزنامه از ریاض، خواستند از جف بزوس صاحب این نشریه آمریکایی انتقام بگیرند.

انتشار تصاویر ومطالب مفصلی درباره رابطه عاشقانه جف بزوس با معشوقه خود «لورن سانچز» در نشریه «نشنال اینکوایر» در ماه ژانویه به جنجال بزرگ رسانه ای تبدیل شد و این میلیاردر آمریکایی مجبور شد پس از ۲۵ سال به زندگی مشترک با همسرش مک کنزی پایان دهد.

جف بزوس، ناشر نشنال اینکوایر را به اخاذی، سواستفاده و درخواست برای دریافت حق السکوت متهم کرد و این پرونده در مراجع قضایی آمریکا تحت بررسی است.

گوین دی بکر باور دارد مقامات عربستانی با هک کردن گوشی همراه و سایر دستگاههای ارتباطی جف بزوس، به تصاویر و اطلاعات خصوصی او دست یافتند و این مطالب را در اختیار نشریه نشنال اینکوایر قرار دادند تا علیه مدیر آمازون استفاده شود.

به گفته گوین دی بکر او یافته های خود را در اختیار مقامات آمریکایی قرار داده تا در جریان چگونگی دخالت ریاض در نقض حریم خصوصی شهروندان آمریکایی باشند.

نشریه نشنال اینکوایر ادعای گوین دی بکر را تکذیب کرده و عربستان سعودی نیز هنوز واکنشی در این زمینه نداشته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG