لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۴

آمازون سوپرمارکت زنجیره‌ای «هول فودز» را خرید


شرکت آمازون طی قراردادی به ارزش بیش از ده میلیارد دلار، فروشگاه زنجیره ای آمریکایی موسوم به «هول فودز» را خرید.

بنا به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، شرکت تجارت الکترونیک آمریکایی موسوم به آمازون طی قراردادی ۱۳.۷ میلیارد دلاری که تا پایان سال جاری به انجام خواهد رسید، سوپرمارکت زنجیره ای «هول فودز» را خرید.

سوپرمارکت زنجیره ای «هول فودرز» که به فروش کالاهای طبیعی و نسبتا گرانقیمت شهرت دارد طی چند سال اخیر و در نتیجه ورود رقبای بیشتر به عرصه خرده فروشی در محصولات اورگانیک، شاهد افت در سهام این شرکت بوده است، بویژه که بسیاری از مصرف کنندگان موفق شده اند تا سوپرمارکت های جایگزین زیادی برای محصولات اورگانیک پیدا کنند.

مایکل پچتر، کارشناس اقتصادی، می گوید ادغام شرکت آمازون و هول فودز می تواند تهدیدی جدی برای سوپرمارکت های سنتی محسوب شود چراکه آمازون جدید می تواند محصولات غذایی و سبزیجات اورگانیک و با کیفیت بالا را وارد بازار خدمات پخش و توزیع کالا کند بصوریتکه مشتریان دیگر مجبور به رفتن به سوپرمارکت نخواهند بود.

سوپرمارکت زنجیره ای هول فودز که در سال ۱۹۷۸ بنیان گذاشته شده، طی سال های اخیر نتوانسته از رقبای خود پیشی بگیرد و به همین خاطر سیل انتقادات زیاد از سوی سهامداران و سرمایه گذاران این شرکت را برانگیخته است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG