لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۵

آمانو از امضای «نقشه راه» بین ایران و آژانس خبر داد


مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز سه‌شنبه گفت «نقشه راهی» بین آژانس و ایران به عنوان توافق نهایی بر سر برنامه هسته‌ای ایران امضا شده است.

به گفته یوکیا آمانو، این «گامی مهم» به جلو، جهت رفع موضوعات مهم باقی مانده در ارتباط با برنامه هسته‌ای است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، یوکیا آمانو این مطالب را در وین، اندکی پس از انتشار خبر حصول توافق میان ایران و شش قدرت جهانی عضو گروه ۱+۵ توسط خبرگزاری‌ها عنوان کرد.

آقای آمانو گفت، علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهوری ایران و رئیس سازمان بین المللی انرژی اتمی ایران این نقشه راه را امضا کرده است.

به گزارش شبکه ان بی سی، درحالی که آمانو جزئیات بیشتری در این باره ارائه نداد، تایید کرد که طبق توافق تحریم ها تنها در ازای موفقیت تهران برای محدودسازی برنامه اتمی اش کاهش می یابد.

خبرگزاری دولتی ایران نیز به نقل از رییس سازمان انرژی اتمی ایران نوشت با آژانس برای حل تمام مسائل گذشته «با رعایت کامل خطوط قرمز» توافق شده است.

علی اکبر صالحی پس از امضای این «نقشه راه» در مصاحبه با خبرنگاران گفت در این توافق، با انجام اقداماتی توسط ایران و آژانس، تمام مسائل گذشته به طور کامل حل و فصل خواهد شد.

وی همچنین اضافه کرد، انجام تمام توافقات، از جمله ترتیبات مقرر برای موضوع پارچین، با رعایت کامل خطوط قرمز کشور خواهد بود.

XS
SM
MD
LG