لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۳۶

الظواهری خواهان حمله به آمریکا شد


ایمن الظواهری رهبر گروه تروریستی القاعده، در ویدئویی که به مناسبت دوازدهمین سالگرد حملات تروریستی یازدهم سپتامبر بر روی اینترنت منتشر کرده، خواهان حمله های تروریستی در مقیاس کوچک در داخل خاک ایالات متحده شده است تا باعث جریحه دار شدن احساسات امریکا شود. الظواهری ابراز امیدواری کرده است که حملات کوچک به حملات مهمتر بیانجامد.

الظواهری در این پیام گفته است حملاتی توسط «یک برادر یا چند برادر» اقتصاد آمریکا را تضعیف خواهد کرد و باعث صرف هزینه های بیشتر در بخش امنیت خواهد شد.

متخصصان مبارزه با تروریسم در غرب هشدار داده اند که رادیکال های موسوم به «عناصر منزوی» - که ممکن است ارتباط مستقیمی با القاعده نداشته باشند - تهدید بزرگی محسوب می شوند، و تاثیر کارشان می تواند مانند تاثیر اعمال کسانی باشند که توطئه های بزرگی چون یازدهم سپتامبر را عملی کردند.

الظواهری گفته است: «ما باید باعث احساس خونریزی در آمریکا شویم، تا این کشور مجبور به صرف هزینه های گزاف در مسائل امنیتی شود، و اقتصاد آمریکا تضعیف گردد، که هم اکنون هم به دلیل صرف هزینه های نظامی تضعیف شده است. به گفته الظواهری نگاه داشتن آمریکا در حالت تنش و انتظار فقط نیاز به چند حمله «این جا و آن جا» دارد.»

الظواهری در بخش دیگری از سخنانش مدعی پیروزی در جنگ در افغانستان و یمن و سومالی و عراق شده و گفته است حالا وقت آن رسیده که به داخل مرزهای آمریکا برویم.

وی همچنین خواهان تحریم کالاهای آمریکا و متحدان آن شده و گفته است «مسلمانان» باید از خرید این کالاها خودداری کنند.

بسیاری از کارشناسان مسائل امنیتی می گویند الظواهری در مرز میان پاکستان و افغانستان زندگی می کند.XS
SM
MD
LG